Ddv in kombinirano vozilo


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
RESJE
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 Dec 2006, 09:59

Ddv in kombinirano vozilo

Odgovor Napisal/-a RESJE » 05 Dec 2006, 10:17

Pozdravljeni!

Zanima me, ali se pri nakupu kombiniranega vozila (za prevoz oseb in stvari) lahko odbija vstopni DDV in kako je z DDV-jem od goriva za to vozilo. Naj povem, da ne opravljamo prevozne dejavnosti.

Lep pozdrav! :o

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Dec 2006, 10:50

Če je homologacija, da je to tovorno vozilo, potem DA.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Ddv in kombinirano vozilo

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 05 Jun 2018, 19:43

Ali ste prepričani, da se lahko odbija vstopni ddv od goriva pri kombiniranem vozilu z homologacijo, če poslovni subjekt ne opravlja prevozniške dejavnosti?? Prosim vas, če mi lahko poveste kje to piše.

Hvala.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Ddv in kombinirano vozilo

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 05 Jun 2018, 19:45

Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

sonjaz
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 327
Pridružen: 08 Nov 2006, 18:58
Kraj: Savinjska

Re: Ddv in kombinirano vozilo

Odgovor Napisal/-a sonjaz » 07 Jun 2018, 11:03

Preberite si še pojasnilo Dursa - Odbitek DDV od večnamenskih vozil, z dne 19.4.2012. Ni pogoj za uveljavljanje odbitka DDV, da je prevozniška dejavnost, in da je homologirano kot tovorno, ampak zakaj boste večnamensko vozilo uporabljali (prevoz tovora ali oseb)? Iz homologacije izračunajte po dani formuli razmerje med maso potnikov in maso tovora. Takšen primer sem tudi sama imela, in tudi "masiranje" iz davčne glede odbitka DDV-ja, ki me je gospa opozorila na to pojsnilo, ampak sem jim obrazložla, da smo se držali tega pojasnila in je bilo vse ok. Sicer smo še v avtohiši, kjer smo kupili večnamensko vozilo, zahtevali,da so nam dali dokazilo da vozilo ob nakupu ustreza pogojem za uvrstitev v tarifno oznako KN 8704. Sicer so se nam smejali, zakaj tako, ampak kakršne izkušnje imamo z našo Davčno, je to nam kasneje kar prav prišlo.
lp Sonja

miha1910
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 Jun 2018, 12:00

Re: Ddv in kombinirano vozilo

Odgovor Napisal/-a miha1910 » 19 Jun 2018, 12:05

Pozdravljeni.

Ker sem nov na forumu in nov v podjetniških vodah, vas prosim za obrazložitev.

Na podjetje d.o.o. imam pisano tovorno vozilo Dacia. Pred kratkim sem vozilo popravljal pri avtohiši (toča, parking, protihrupna zaščita), saj sem uveljavljal kasko zavarovanje.

Avtohiša mi je izstavila račun zaplačilo DDV od dela, njim pa je zavarovalnica izplačala račun za opravljeno storitev brez ddv.

Ker NISMO davčni zavezanec (nikoli bili) me zanima ali res nebi rabili plačati tega ddv (cca. 500 eur).

Nekateri so mi rekli da ne, drugi spet, da ja.... eni so se že pogajali za vračilo tega plačanega ddv in to uspešno,...skratka...

PROSIM za odgovor.

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Ddv in kombinirano vozilo

Odgovor Napisal/-a adut » 19 Jun 2018, 16:10

Praviloma zavarovalnica ne plača DDV, če gre za zavezanca za DDV, ker si ta lahko odbije DDV, v vašem primeru pa mislim, da bi ga morala plačati, ker niste zavezanec za DDV in si DDV-ja ne morete odbijati.
Jaz bi zahtevala od zavarovalnice, da plača tudi DDV.

Odgovori