DDV in ambasada


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
nina0
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 822
Pridružen: 08 Jun 2003, 14:46
Kraj: Slovenia

DDV in ambasada

Odgovor Napisal/-a nina0 » 20 Apr 2009, 10:57

Opravili smo storitev za ambasado. Kako je z DDV-jem, ali ga zaračunamo ali ne? Mi smo DDV zavezanci.

Hvala in lep dan želim

Primož

TarasM
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 337
Pridružen: 21 Jul 2006, 12:43
Kraj: Slovenija

Odgovor Napisal/-a TarasM » 20 Apr 2009, 20:55

DDV se ne obračuna v skladu s 1.točko 54.čljena ZDDV

7. Oprostitve v zvezi z nekaterimi transakcijami,
ki se obravnavajo kot izvoz

54. člen

(oprostitve v okviru diplomatskih in konzularnih odnosov, Nato, dobava zlata centralnim bankam)

(1) Plačila DDV so oproščene naslednje transakcije:
a) dobave blaga ali storitev v okviru diplomatskih in konzularnih odnosov;
b) dobave blaga ali storitev mednarodnim organizacijam in članom teh organizacij, z omejitvami in pod pogoji, ki jih določajo mednarodne pogodbe o ustanovitvi organizacij ali pogodbe o sedežu teh organizacij, ki veljajo za Slovenijo;
c) dobave blaga ali storitev, opravljene na ozemlju Slovenije, za potrebe oboroženih sil drugih držav, pogodbenic Severnoatlantske zveze, ali spremnega civilnega osebja ali za oskrbo njihovih menz ali kantin, kadar te sile sodelujejo pri skupni obrambi;
d) dobave blaga ali storitev v drugo državo članico, namenjene za oborožene sile katerekoli države, ki je pogodbenica Severnoatlantske zveze, razen same namembne države članice, za potrebe teh oboroženih sil ali spremnega civilnega osebja ali za oskrbo njihovih menz ali kantin, kadar te sile sodelujejo pri skupni obrambi;
e) dobave zlata centralnim bankam.

nina0
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 822
Pridružen: 08 Jun 2003, 14:46
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a nina0 » 21 Apr 2009, 08:39

Najlepša hvala za odgovor. A kakor berem to kar ste mi posredovali mislim, da je to mišljeno za ambasado. torej oni so oproščeni plačila DDV. To mi je znano. No ampak sedaj sem zvedela, da jim je potrebno izstaviti predračun normalno z DDV in na osnovi tega izstavijo "odločbo" za oprostitev davka, ki ga dobijo plačanega od države in tako plačajo nam cel račun. Torej, ko "odločbo" posredujejo se jim pošlje račun, ki ga plačajo.

Lep pozdrav

nina0
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 822
Pridružen: 08 Jun 2003, 14:46
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a nina0 » 21 Apr 2009, 08:41

Najlepša hvala za odgovor. A kakor berem to kar ste mi posredovali mislim, da je to mišljeno za ambasado. torej oni so oproščeni plačila DDV. To mi je znano. No ampak sedaj sem zvedela, da jim je potrebno izstaviti predračun normalno z DDV in na osnovi tega izstavijo "odločbo" za oprostitev davka, ki ga dobijo plačanega od države in tako plačajo nam cel račun. Torej, ko "odločbo" posredujejo se jim pošlje račun, ki ga plačajo.

Lep pozdrav

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: DDV in ambasada

Odgovor Napisal/-a vesnak » 23 Jun 2014, 13:41

ali to še vedno velja, da moraš obračunati ddv ambasadi/veleposlaništvu, ki ima sedež v LJU , čeprav priložijo izjavo o oprostitvi?
v katero zaporedno številko DDVO obrazca pa vpišete tak račun?

Odgovori