Sponzorstvo - račun


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Pirot
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Dec 2014, 14:09

Sponzorstvo - račun

Odgovor Napisal/-a Pirot » 09 Dec 2014, 14:15

Zdravo,

imam vprasanje glede izdaje računa za sponzorstvo - gre za neprofitno drustvo, v katerem organiziramo nek dogodek. Pridobili smo sponzorja, ki nam je dal majce v vrednosti 200€ v zameno za oglaševanje na samem dogodku. Sedaj želi podjetje, ki nam je kot sponzor dalo majce, da jim izdamo račun v vrednosti 200€. Zanima me, ali je to normalno, saj ne vem kako naj to potem knjižimo? Ni tako, da če izdamo račun imamo terjatev do tega podjetja v vrednosti 200€?

Hvala za odgovor :)

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Re: Sponzorstvo - račun

Odgovor Napisal/-a ajnos » 09 Dec 2014, 14:25

to ni sponzirstvo, to je reklama

Pirot
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 Dec 2014, 14:09

Re: Sponzorstvo - račun

Odgovor Napisal/-a Pirot » 09 Dec 2014, 14:41

Ja, neke vrste - mi dobimo majice, oni pa oglaševanje. Se tudi meni zdi, da ne gre za sponzorstvo, ker bi v tem primeru morali biti določeno vsoto denarja. Morda veste, če naj to torej obravnavamo kot donacijo ali kot reklamo?

Hvala.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Sponzorstvo - račun

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 15 Dec 2014, 08:50

To je tipična reklama, za katero društvo izstavi račun. Do poslovnega partnerja nastane terjatev, ki se zapre s podarjenimi majicami. Naš poslovni partner majic ne podari brezpogojno, temveč os nas zahteva storitev oglaševanja.

Ne vem pa točno - za podarjene majice nimate računa, ker so brezplačne tudi ne nastane obveznost do poslovnega partnerja, bi bilo bogoče (mogoče, ne vem točno...), če vašo terjatev zaprete s prihodkom od sponzorstva v višini vrednosti podarjenih majic.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Sponzorstvo - račun

Odgovor Napisal/-a adut » 15 Dec 2014, 12:48

Nekaj mora biti zapisano, brez dokumenta se ne da zapirati terjatve.
Mogoče bi kar na račun zapisali, da se terjatev zapre/pobota s podarjenimi majicami.

Odgovori