Presežek DDV


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Presežek DDV

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 04 Maj 2015, 11:11

Pri zadnjem obračunu DDV smo imeli presežek ampak vračila nismo zahtevali. Sedaj bi rada to kompenzirala z prispevki naslednje plače.

Ali moram za to klicati na davčno in se z njimi zmeniti - ali lahko ob oddaji REK obrazca samo dam prilogo in obrazložim kaj sem z presežkom DDV zaprla?

Hvala in l.p.
Sara

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Presežek DDV

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Maj 2015, 12:19

Mogoče bi bilo res dobro, da pokličete. A včasih neke obveznosti, ki so že zapadle, kompenzirajo tudi sami.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Gitara
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 605
Pridružen: 15 Dec 2005, 11:34

Re: Presežek DDV

Odgovor Napisal/-a Gitara » 04 Maj 2015, 12:48

Mi pred obračunom plač pošljemo kot lastni dokument prošnjo za pobot po posameznih kontih. Mislim, da takoj obračunajo zamudne obresti preden sami pobotajo.
lp

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Presežek DDV

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 05 Maj 2015, 08:29

Najlepša hvala obema.

Nekaj dni pred izplačilom plače bom na davčno poslala predlog za pobot.

Gitara: Ali potem davčna kaj odpiše, da je sprejela pobot ali lahko kar smatram, da pobot velja takoj ko odpošljem pobudo kot lastni dokument?

l.p.
Sara

Gitara
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 605
Pridružen: 15 Dec 2005, 11:34

Re: Presežek DDV

Odgovor Napisal/-a Gitara » 05 Maj 2015, 08:39

Jaz sem kar na e-davkih na e-kartici spremljala, če so sprovedli in je bilo vse OK, so naredili do roka izplačila plač.
Nič nas niso obvestili o tem.
Mislim, da tale lastni dokument odlično deluje, vsaj jaz imam take izkušnje.
lp

bana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 428
Pridružen: 17 Sep 2004, 14:40
Kraj: Slovenia

Re: Presežek DDV

Odgovor Napisal/-a bana » 05 Maj 2015, 18:00

Če želite pobotat presežek DDV-ja, morate zahtevati vračilo. Tako so mi rekli na Dursu, ko sem skušala kompenzirati s prispevki. Lahko pa da je od urada do urada različno

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Presežek DDV

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 12 Maj 2015, 11:01

Za mesec marec nisem zahtevala vračila za presežek DDV in potem sem oddala lastni dokument, kjer sem dokumentirala točno kako so se pobotali konti.

Ni minilo 15 min sem prejela klic iz davčne, da v primeru da hočem kompenzirati prispevke moram obvezno zahtevati vračila DDV pri obračunu.

Na srečo je bila gospa tako prijazna in je predlagala, da izjemoma tokrat bo ona to uredila.

Tako, da dam v vednost vsem ki so v dilemi - vedno zahtevajte vračilo DDV, če hočete kompenzirati prispevke plač.

l.p.
Sara

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Presežek DDV

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Maj 2015, 11:22

Če je volja, se najde tudi pot.., čeprav so uslužbenci velikokrat pri taki pomoči onemogočeni zaradi samega sistema in tudi predpisov. Tudi meni so že pomagali, čeprav sem imel kar nekaj težav, preden sem dobil pravo osebo... 8) . Ta kljukica pri vračilu se tako rada izmuzne, ravno takat, ko je tega najmanj treba. Bilo bi primernejše, da bi obkljukali nezahtevo za vračilo.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori