obdobja za DDV


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

obdobja za DDV

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 17 Jun 2015, 12:55

Res mi ni jasno, kaj se dogaja na davčni, že pri dveh strankah imam isti primer:

vedno enako poslovanje, in sicer prodaja v države EU, vedno oddaja rek. poročil. Lani smo bili mesečni zavezanci. V začetku leta nas prekvalificirajo v trimesečne. Nato sedaj dobimo vsi začudeni pozive za oddaja DDV-O za april, torej so nas po treh mesecih ponovno prekvalificirali v mesečne. pa zakaj te prekvalifikacije med letom, če je nekako jasno, da je centralna menjava obdobij februarja vsako leto?
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: obdobja za DDV

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 17 Jun 2015, 13:26

To je pa res čudno. Prodaja v Eu.....mesečna oddaja VIES....taka podjetja so vedno mesečni zavezanci.

Vsaj v mojih primerih. Razen če nekaj mesecev ne oddamo VIESA, jih prekvalificirajo v trimesečne.

Ne vem točno na kakšni podlagi se to zgodi.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: obdobja za DDV

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 17 Jun 2015, 13:30

čisto vsak mesec oddajamo poročilo, ker podjetje drugo kot za tujino ne dela. in letos so nas prvič dali v trimesečnega, sedaj nazaj v mesečnega - res mi ni jasno, kako. In to naredijo brez obvestila, stranke dobijo poziv z grožnjo za kazen - a moram sedaj vsak mesec gledati, kdo je kaj? ker to je noro....
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: obdobja za DDV

Odgovor Napisal/-a lelika » 17 Jun 2015, 15:17

Se mi je že zgodilo, da ob odaji obračuna, glede na letni promet kar dajo na trimesečnega, nato pa zarad EU valjda sprememba.
Kot da ne bi vzeli v obzir obeh pogledov ;-)
Jaz sem pa vedela, da moram oddati poročilo do 20. pa sem klicala, da naj sprem,enijo, ker ne morem oddati....

lp

TarasM
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 337
Pridružen: 21 Jul 2006, 12:43
Kraj: Slovenija

Re: obdobja za DDV

Odgovor Napisal/-a TarasM » 17 Jun 2015, 22:43

tudi meni so že nekaj strank spremenili iz mesečne v trimesečne in obratno, ne glede na to, da
imajo skozi enako poslovanje z EU. Nisem še ugotovila principa, tudi referentka mi ni znala povedati -
to naj bi bil neka avtomatika, ki deluje očitno po principu, zdaj ti zdaj jaz...
pravilo - tista stranka, ki je slučajno ne preveriš se zagotovo spremeni obdobje in dobi opomin...

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: obdobja za DDV

Odgovor Napisal/-a novica » 22 Jun 2015, 20:27

Poglejte zakon :

S 1.1. se upošteva nova razvrstitev samo !! po lanskem prometu - tudi če imaš v dec. dobavo v EU, na to ne vpliva in si kot mali trimesečnik.

Če dobaviš v EU v jan (ali feb, marc), boš za april spet enomesečnik. lp

tanjara
Nov član
Nov član
Prispevkov: 25
Pridružen: 08 Avg 2012, 14:04

Re: obdobja za DDV

Odgovor Napisal/-a tanjara » 24 Jun 2015, 09:27

noro noro, kdo ima pravico, da se tako dela norca iz nas. Moje stranke norijo, ker so jih spremenili v mesečne zavezance prez predhodnih obvestil in z grožnjo o veliki kazni. Lahko bi nas poklicali referenti iz Fursa in obvestili o tem, saj nas že tako ali tako kar naprej pozivajo k predložitvi vseh mogočih skeniranih dokumentov. Pa še pritožiti se nimaš kam, saj se na Fursu sploh ne oglašajo , če pa se že, te vežejo k referentu, ki nič ne ve.

mamy
Nov član
Nov član
Prispevkov: 11
Pridružen: 24 Maj 2010, 08:06

Re: obdobja za DDV

Odgovor Napisal/-a mamy » 13 Avg 2015, 13:30

Meni so odgovorili, da je naša stran na e-davkih naša oglasna deska, ki jo je pač potrebno spremljati :idea:

Odgovori