Normiranec plačilo DDV


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
gameking
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 Dec 2016, 15:54

Normiranec plačilo DDV

Odgovor Napisal/-a gameking » 16 Dec 2016, 17:01

Pozdravljeni jaz imam popoldanski s.p. kot normiranec ( nisem v sistemu DDV ) in do sedaj vse lepo laufa in ni bilo nobenih nejasnosti. Sedaj pa sem posle malce razširil in nastale so manjše težave pa me zanima kako jih naj rešim.

ad1) Kot vemo mora normiranec, ki ni v sistemu DDV pri naročanju blaga iz tujine plačati VAT v državi v kateri kupuje. V primeru, da predvideva, da bodo nakupi presegli mejo 10.000€ mora pred tem obvestiti in pridobiti SI številko in nato kupuje brez VAT, a mora v Sloveniji plačati DDV.

Jaz sem nekje na 4000€ kupljenega blaga v letu 2016 in mi neko podjetje iz tujine ne želi računati VAT. Zanima me, a za ta račun naredim samoprijavo v Sloveniji. V primeru, da bom preprosto tiho in kot nezavezanec kupim brez VAT in prodam naprej sem v prekršku. Definitivno tuji finančni uradi poročajo našemu, da sem kupil brez VAT in hop sem že v utaji davka!

ad2) Kot sem že napisal moram sam kupovati blago z DDV. V primeru, da prodajam končnemu potrošniku ni nobenega problema. Kaj pa lahko storim v primeru, da prodam zavezancu?

Primer prodaje končnemu potrošniku:
Moja nabavna cena artikla: 100€ +22€ = 122€
Moja prodajna cena potrošniku: 200€ ( 8€ davka plačam državi = 4% od izdanega računa )

Primer prodaje zavezancu:
Moja nabavna cena artikla: 100€ +22€ ( 22% ddv ) = 122€
Moja prodajna cena zavezancu: 200€ ( 8€ davka plačam državi = 4% od izdanega računa )
Zavezanec prodaja: 300€ + 66€ (22% ddv) = 366€ ( končna cena )

Torej v tem primeru je artikel obremenjen z DDV + Davek od izdanega računa ( od mene ) + DDV
od zavezanca, ki je prodal artikel.

Če je tako potem smo normiranci obsojeni samo na prodajo končnim potrošnikom, kar se mi ne zdi korektno. Mogoče se motim in je prodaja med normirancem in zavezancem drugačna.
V kolikor kdo zna kaj več povedati o tej temi vas prosim za pomoč.
Hvala

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: Normiranec plačilo DDV

Odgovor Napisal/-a novica » 17 Dec 2016, 17:46

Moja prodajna cena zavezancu: 200€ ( 8€ davka plačam državi = 4% od izdanega računa )
Zavezanec prodaja: 300€ ??+ 66€ (22% ddv) = 366€ ( končna cena )

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: Normiranec plačilo DDV

Odgovor Napisal/-a novica » 17 Dec 2016, 17:51

Če je tako potem smo normiranci ??? /misliš nezavezanci za DDV!!!/ obsojeni samo na prodajo končnim potrošnikom, kar se mi ne zdi korektno.

Tako je - imaš na izbiro: kot nezavezanec imaš prednost pri prodaji končnim;

kot zavezanec pa imaš nižjo nabavno ceno (odbitek DDV).

SaLuTax
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 104
Pridružen: 14 Dec 2016, 13:48

Re: Normiranec plačilo DDV

Odgovor Napisal/-a SaLuTax » 17 Dec 2016, 21:02

normiranec za namene DDPO in zavezanec,brez DDV ID stevilke sta 2 razlicna in nepovezana pojma.

enostavno receno glede na vas primer:
a) ce vam dob.iz druge drzave clanice EU ne zeli zaracunati DDV,njegov problem, ce vi res nimate DDV stevilke. niste dolzni storiti nicesar-tujec je v prekrsku. o utaji sploh ne moremo govoriti v vasem primeru...

b) vsi vasi izdani racuni Slo kupcem, ne glede na njihov davcni status, morajo biti brez obrqcunanega DDV. v vasi ceni zasluzek predstavlja PC-neodbitni DDV pri nabavi-4%davek od normiranega dobicka-sorazmerni del soc.prispevkov.
Dobite lahko Hiter, Poceni, Kvalieten nasvet. Katerega boste izbrali?

SaLuTax
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 104
Pridružen: 14 Dec 2016, 13:48

Re: Normiranec plačilo DDV

Odgovor Napisal/-a SaLuTax » 23 Dec 2016, 09:39

gauthierjulienne napisal/-a:Pozdrav za vas;

Sa kapitala da se upotrijebiti za odobravanje kredita između kratkoročnog i dugoročnog pojedinca do iznosa koji želite sve ozbiljne ljude su u stvarnoj potrebi, kamatna stopa je 2% do 3% godine. I FINANCIJSKI kredita, home zajam, investicijski zajam, auto kredit, osobni zajam. Ja sam na raspolaganju za susret svoje klijente u periodu prema koracima. Možete me kontaktirati na mail: gauthierjulienne155@gmail.com

Napomena: ne ozbiljna osoba suzdržati

Hvala ti
Hey - get a life. You should be banned from using this forum!
Dobite lahko Hiter, Poceni, Kvalieten nasvet. Katerega boste izbrali?

Odgovori