VSTOPNI DDV PORAČUVANJE


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
celje123456
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Dec 2018, 13:39

VSTOPNI DDV PORAČUVANJE

Odgovor Napisal/-a celje123456 » 12 Dec 2018, 13:42

Podajamo podrobno računovodsko vprašanja za Slovenskega davčnega zavezanca, ki je v Rs, registriran za namene DDV.
Zavezanec poseduje v lasti nepremičnine, ki jih oddaja. Oddaja jih za namene tako obdavčljivega kot neobdavčljivega prometa.
Zavezanec, pa ima tudi posledično stroške vlaganja, vzdrževanja in obnove nepremičnin.

Zavezanec torej pri PRIHODKIH IZDANIH RAČUNIH zaračunava 1x NEOBDAVČENO STORITEV, drugič pa OBDAVČENO.

Sorazmerje ni enakovrednost.

Pri čemer pa si zavezanec za DDV v RS, v celoti odbija DDV pri ODHODKIH Vstopnih fakturah, (seveda zgolj do višine DDV bodisi 22% ali 9,5%-če pa je račun prejet s strani zavezanca ki ni DDV zavezanec pa pač ne.)

Potrebujemo odgovor za načelno mnenje, ali ima zavezanec za DDV v RS pravico do celotnih odbitkov DDV – ja od prejetih računov ali zgolj do višine DDV-ja, ki nastane na podlagi računov ki so bili izdani.

V tem računskem primeru nato nastave obveznost za DDV 0,00 €. Saj vsekakor DDV ki ga obračunava in izkaže pri izhodnih fakturah je nižji, kot celoten skupek DDV-ja odbitkov po prejetih računih.
V tem morebitnem potencialnem odgovoru bi torej DDV zavezanec v primeru ko nebi izdal nobenega računa imel pravico do odbitka DDV-ja za vse prejete račune, v primeru pa da izda hipotetično račun za 1,00 € in več pa samo do višine tega DDV-ja?

Prosim za načelno mnenje, da ima DDV zavezanec pravico do odbitka DDV-a do celotne višine po katerih ga izkazuje po prejetih računih. Seveda zgolj za upravičene stroške. Furs namreč hoče samo do višine vstopnega. sorazmerna višina

Lp

Odgovori