Račun iz Italije


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Račun iz Italije

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 26 Maj 2020, 11:23

Pozdravljeni,

smo zavezanci za DDV in razmišljamo o nakupu materiala iz Italije (nekaj tisoč evrov).

Kako je sedaj z poročanjem? Prikažem davek samo na DDV-o obrazcu ali je še vedno potrebno oddati RP-o (rekapitulacijsko poročilo). Nekje sem prebrala, da je zdaj prag za poročanje 140.000,00 €?

Tudi, ali je datum poročanja (če je potrebno) še vedno 20. v naslednjem mesecu od meseca nakupa?

Kako se knjiži račun? (npr. da je osnova 100,00 in DDV 22,00)
konto 220 - 100,00
konto 400 - 100,00
davek 16 - 22,00 v plus in minus?


Hvala in l.p.
Sara

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1568
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Re: Račun iz Italije

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 27 Maj 2020, 06:49

Če imate nabavo blaga iz Italije, nimate kaj oddajat RP-o obrazca. Ta obrazec bi oddali ,če bi izdali račun v Italijo. Tudi poročanje do 20.tega v mesecu je samo takrat, ko izdajate račun. Malo ste zamešali vse skupaj :D

Pojasnilo :

Davčni zavezanec, identificiran za namene DDV, ki dobavlja blago znotraj Unije ali opravlja storitve, za katere je v skladu s 196. členom Direktive o DDV plačnik DDV prejemnik storitve, davčnim zavezancem s sedežem v drugi državi članici, mora predložiti rekapitulacijsko poročilo. Prav tako mora predložiti to poročilo tudi, ki opravi prenos blaga iz Slovenije v drugo državo članico v okviru ureditve za skladiščenje na odpoklic.
Rekapitulacijsko poročilo mora davčni zavezanec, identificiran za namene DDV, predložiti davčnemu organu do 20. dne naslednjega meseca po poteku davčnega obdobja (npr. za davčno obdobje januar predloži do 20. 2.). Davčni zavezanec, ki mora predložiti RP-O, mora v istem roku (tj. do 20. dne) davčnemu organu posredovati tudi DDV-O.

Davčni zavezanec mora predložiti rekapitulacijsko poročilo za koledarski mesec, v katerem je opravil zadevne dobave, ali v katerem mora izvršiti popravek za pretekla obdobja poročanja.


Prejeti račun pa knjižite
400/220
160/260

lp
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Račun iz Italije

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 29 Maj 2020, 09:36

Sem pa res vse zamešala. :oops:

Bila sem 100%, da se RP-o odda tudi za nabavo blaga... še sreča, da sem vprašala, prej ko bi naredila kakšno neumnost.

Hvala za hiter odgovor
Sara

Odgovori