NPK Računovodja


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
forumi.klepet
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 103
Pridružen: 20 Sep 2010, 16:57

NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a forumi.klepet » 20 Sep 2010, 17:15

Pozdravljeni,

prosim vas, če mi lahko odgovorite na nekaj vprašanj glede opravljanja dejavnosti - računovodja:

1. ali lahko diplomirani ekonomist s VII stopnjo izobrazbe opravlja kot s.p. računovodske storitve, ki izhajajo iz poklicnega standarda 3430.001.6.0 - BREZ CERTIFIKATA NPK RAČUNOVODJA ?
2. ali se lahko v tem primeru udeleži postopka za preverjanje in potrjevanje NPK Računovodja, brez, da bi se predhodno udeležil strokovnega seminarja ?
Kotizacija za usposabljanje znaša okrog 1.150,00 eur.

Za vaše odgovore se vnaprej zahvaljujem!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 21 Sep 2010, 09:25

Hmmm.... . Že večkrat sem izjavil, da lahko računovodstvo odpre vsak, ki ima 5 minut časa. Upam, da nisem koga užalil.

Zaenkrat ni nobenih zahtev, da mora imeti NPK, dovolj je V stopnja izobrazbe, zaželjena je ustrezna smer. Le samokritičnost računovodja je tista, ki zagotvlja zagotovljen nivo znanja. VII. stopnja zadostuje že za vodenje računoovdstva večjih podjetjih.

Tudi že na tem forumu je potekala debata o nekem certifikatu, ki bi bil pogoj za odprtje računovodstva.

Omenjeni poklicni standard navaja poleg golega računovodenja še marsikaj drugega, kot je računuvodsko načrtovanje, analiziranje, koordiniranje..... in zato predpisuje najmanj VI. stopnjo izobrazbe. Kot veste, mnogi računovodski servisi tega ne nudijo. Z vašo izobrazbo lahko ponudite višji nivo stoitev.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 21 Sep 2010, 10:05

Največ boste izvedeli na Gospodarski zbornici. Zelo koristno je imeti certifikat in vidim tudi, da nudijo veliko teoretičnega znanja, ki ga verjetno vi že imate. Največ se pa pridobi s prakso, ker je veliko "poslovnih dogodkov", ki jih preprosto ni v knjigah.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 21 Sep 2010, 10:10

Kar se tiše pristopa k NPK, mislim, da je možno pristopiti tudi brez obiskovanja predavanj. Vsaj v času, cca 5 let naza, ko sem se sam zanimal za to, je bilo tako. Pozanimajte se pri izvajalcu.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a Nina » 21 Sep 2010, 10:36

Nekaj povezav na to temo smo prejšnji teden zbrali v e-novičkah:

http://www.racunovodja.com/Mailing/Show ... px?id=1168

forumi.klepet
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 103
Pridružen: 20 Sep 2010, 16:57

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a forumi.klepet » 21 Sep 2010, 13:58

Spoštovani,

hvala za odgovore.

marjanca
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 85
Pridružen: 19 Jan 2005, 22:35
Kraj: Slovenia

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a marjanca » 23 Sep 2010, 15:04

Pozdravljeni,

lepo, da so zdaj dali nabor vprašanj za preverjanje NPK računovodja, saj ko sem jaz to opravljala ni bilo nič informacij, kako bo izgledalo preverjanje. Je pa dobro iti na usposabljanje pred izpitom, saj ne škoduje, če slišiš kakšno stvar, na katero morda sam pri učenju ne bi pomislil. Malo napotkov... Je pa dober občutek, ko ta certifikat prejmeš.. Veliko uspeha!

LP,
Marjanca

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 23 Sep 2010, 15:46

A kdo mogoče ve, če se lahko nosilec dejavnosti s.p. kam prijavi za povrnitev stroškov za le-to usposabljanje, ker so zelo visoki??

Za zaposlene pri s.p. vem kako in kaj....za nosilce dejavnosti pa....slabo.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

franca
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 670
Pridružen: 07 Dec 2009, 17:18
Kraj: Mengeš

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a franca » 24 Sep 2010, 18:39

[
12345ab napisal/-a:A kdo mogoče ve, če se lahko nosilec dejavnosti s.p. kam prijavi za povrnitev stroškov za le-to usposabljanje, ker so zelo visoki??
Za zaposlene pri s.p. vem kako in kaj....za nosilce dejavnosti pa....slabo.

Saj se nosilec dejavnosti tudi sme izobraževati - jez bi rekla, da se MORA!
Tudi za nosilca s.p. so to stroški izobraževanja.

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 25 Sep 2010, 12:47

Seveda, vendar jaz sprašujem za povrtnitev dejanskih odhodkov za izobraževanja.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

franca
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 670
Pridružen: 07 Dec 2009, 17:18
Kraj: Mengeš

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a franca » 25 Sep 2010, 22:19

Ja, sem površno prebrala :oops:
Vem, da je lani bil razpis za povrnitev stroškov za nosilce s.p. Vrnjen znesek je bil 800 eur, vrnili so v 6 mesecih (mislim) po opravljenem zaključnem izpitu. Povprašajte pri organizatorju izobraževanja.

mali007
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 299
Pridružen: 22 Dec 2008, 16:09

Re: NPK Računovodja

Odgovor Napisal/-a mali007 » 28 Sep 2010, 21:52

Glede povračila stroškov - če boste kaj ugotovili prosim sporočite (se priporočam).

Sama osebno sem obiskovala tečaj in certifikat tudi pridobila. Ni mi žal, res pa je da je precej drago. Lahko pa opraviš tudi izpit brez da bi prej obiskovala tečaj, vendar ga vseeno priporočam (tako kot je bilo že prej omenjeno - osvežitev znanja, v praksi redko še knjižimo na roke kar pa se na izpitu dela)

lp

Odgovori