Bančni izpisek


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
MatejaFR
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 193
Pridružen: 16 Maj 2011, 14:23

Bančni izpisek

Odgovor Napisal/-a MatejaFR » 25 Nov 2014, 10:09

Pozdravljeni,

provizije banke knjižimo preko bančnega izpiska na konto 4150.
Ali je potrebno konto kopirati v temeljnico, da se upošteva kot strošek? Kako delate to vi?

Hvala.
M

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bančni izpisek

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 25 Nov 2014, 11:53

Jaz stroške provizij in tudi pozitivnih obresti knjižim hkratno s knjiženjem plačilnega prometa (avtomatsko kreirana temeljnicaI. Ne vem, zakaj bi podvajal in zakompliciral zadevo, če je lahko enostavna. Kako pa knjižite plačilni promet, saj tudi za tega na nek način oblikujete temeljnico?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

MatejaFR
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 193
Pridružen: 16 Maj 2011, 14:23

Re: Bančni izpisek

Odgovor Napisal/-a MatejaFR » 25 Nov 2014, 16:31

Stroške provizij, obresti, plačil knjižim preko bančnega izpiska (BD).
Provizije 4150, plačila 1200, prejeta plačil 2200, dobro in breme pa na 11001, ...
Vi knjižite v programu tudi preko BD (bančnega izpiska)? Ali preko temeljnice?
Do zdaj sem mislila, da se potem to avtomatsko knjiži v knjigovodstvu. So me pred kratkim zmedli na eni predstavitvi, da je potrebno potem iz bančnega izpiska konto 4150 kopirati v temeljnico.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bančni izpisek

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 25 Nov 2014, 18:08

Za modul "TRR" kreiram avtomatsko temeljico, kjer so poslovni dogodki predhodno nastavljeni in kontirani. Dejansko kreiram temeljnico in jo prenesem prek avtomatske temeljnice v glavno knjigo, kontiram pidobno.

Dejansko je vseeno, na kakšen način knjižite, samo, da knjžite. Vsekakor pa knjižite prek temeljnic. Za včeino posoovih dogodkov imam urejeno knjiženje prek avtomatskega prenosa temeljnic v glavno knjigo, če ne gre drugače, ali če je postavk malo, knjižim tudi ročno.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori