Izdani avansni račun in PDO


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Izdani avansni račun in PDO

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 03 Dec 2018, 12:28

Pozdravljeni,

hitro vprašanje. Ali se avansne račune po 76.a členu vpiše v PDO obrazce ali se počaka na izdajo računa in jih tedaj vpišem v obrazec. Zdi se mi, da se počaka na izdajo rednega računa, a rajši preverim za vsak slučaj.


Hvala in l.p.
Sara

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Izdani avansni račun in PDO

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Dec 2018, 14:56

Avansni račun se izda ravno v ta namen, da se po vplačanem avansu lahko upošteva DDV v obdobju, ko je bil le ta nakazan, še pred izdajo računa. To velja predvsem za primer, ko je bil račun izdan v kasnejšem obdobju obračuna DDV. Če je bil račun izdan v istem obdobju kot avansni račun, vpis avansnega računa v knjige DDV nima smisla.

V
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Izdani avansni račun in PDO

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 05 Dec 2018, 08:29

Torej gre avansni račun tudi v obrazec PDO poleg tega da se ga upošteva pri DDV-O?

Kaj pa potem ko izdam račun za to storitev, se znesek ponovno vpiše v PDO in potem v storno kot popravek za prejšnje obdobje ali se ga ne vpiše več v PDO obrazec, ker je bil že predhodno zaveden?


Hvala in l.p.
Sara

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Izdani avansni račun in PDO

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 11 Dec 2018, 09:29

Pozdravljeni,

še vedno nisem prepričana ali se avansni račun vpiše v PD-O ( Poročilo o dobavah) ali ne. V kratkem grem na dopust in me ne bo do januarja.

Hvala za odgovor in l.p.
Sara

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Izdani avansni račun in PDO

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 14 Dec 2018, 10:05

Pozdravljeni,

avansne račune po 76.a členu se vpisuje v PD-O obrazec. Ko pa se izda račun se v PDO vpiše samo razliko med avansom in končnim zneskom, če je ta nastala.


Štrene mi je mešalo ime obrazca - Poročilo o dobavah - malo zavajajoče, glede na to da nismo ničesar dobavili... :(

l.p.
Sara

Odgovori