Neplačilo prispevkov

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
primorc
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Okt 2016, 02:18

Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a primorc » 21 Okt 2016, 02:29

Zdravo,

Na vas se obračam ker imam (najverjetneje) eno veliko težavo kateri si ne upam direktno pogledati v oči.
Pred leti sem ustanovil d.o.o. v katerem sem bil zaposlen pod šifro 040.
Ko so se zacele stvari obracati na slabse, sem si tudi nehal placevati place ter prispevke..podjetje pa je bilo se vedno v istem stanju.
Sedaj je tega ze cca 7 let, to podjetje pa se vedno obstaja - in ce prav razumem sem v tem podjetju se vedno zaposlen (enkrat sem celo klical na ZPIZ in so mi rekli da dokler podjetje obstaja ne morem prenehati s placevanjem prispevkov in moram ostati zaposlen).

Prosim ce mi povete ce so moje skrbi upravicene, da ko bom zelel zapreti to podjetje me bo cakal en masten racun v visini 20.000 eur da bom poravnal vse prispevke za nazaj (upam da ne).

Na kaksen nacin mi priporocate da se lotim te tezave, da bo najmanj boleca? Ja, vem da je tole zelo neodgovorno - zato zelim vsaj sedaj stvari postaviti na svoje mesto.

Hvala in lep pozdrav

Marjan

primorc
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Okt 2016, 02:18

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a primorc » 21 Okt 2016, 02:32

Aja, pa se to. V tem casu nisem bil nikoli terjan za kakrsnokoli placilo prispevkov cesarkoli - bilanca pa se vsako leto oddaja.

rupert
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 337
Pridružen: 09 Mar 2012, 14:47

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a rupert » 21 Okt 2016, 08:56

Od česa pa si živel teh 7 let /tudi brez "plače"/?

Ali si bil kje drugje v službi?

primorc
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Okt 2016, 02:18

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a primorc » 21 Okt 2016, 12:00

Delati sem zacel v tujini pri tujem delodajalcu...

rupert
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 337
Pridružen: 09 Mar 2012, 14:47

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a rupert » 21 Okt 2016, 14:34

Potem si bil tam polno socialno zavarovan?
Če tako, potem (od takrat) nisi bil več dolžan plačevati prispevke po 040.

PS Seveda če furs ve za to zaposlitev...

primorc
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Okt 2016, 02:18

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a primorc » 21 Okt 2016, 15:18

V bistvu tujina ne pozna takega sistema - placan sem iz anglije, neto na slovenski racun. Placujem dohodnino v Sloveniji, vendar pa moj delodajalec sigurno ni nikoli nic urejal v zvezi s tem.
Tudi ce na bizi.si pogledam, pise da na moji firmi ni nobenga zaposlenega... Kaj predlagate?

rupert
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 337
Pridružen: 09 Mar 2012, 14:47

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a rupert » 21 Okt 2016, 22:18

Pssst: potihem čimprej zapri doo in upaj, da te ne bodo terjali za 7 let prispevkov.

primorc
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Okt 2016, 02:18

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a primorc » 22 Okt 2016, 00:10

Kdo pa to terja? FURS, ZPIZ al kdo tretji? Kako to da do sedaj nobene izvrsbe ali kaj podobnega niso poslali?

primorc
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21 Okt 2016, 02:18

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a primorc » 22 Okt 2016, 01:29

A je v mojem primeru boljse iti v izbris po skrajsanem postopku?

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: Neplačilo prispevkov

Odgovor Napisal/-a lelika » 24 Okt 2016, 14:54

Ti prispevki, ki bremenijo lastnika družbe, so vezani na vas-torej na fizično osebo. Čudno, da vas niso pozvali da jih vsak mesec poročate Fursu-prijavljate. potem bi se neplačani tam nabirali....Potem vas pa začne Furs terjat!

Preverite stanje na Furs-u- vaša davčna kartica -vi osebno, ne podjetje. Ti prispevki naj bi bremenili vas. Lahko greste sami in prosite za izpis, ali pa pooblastite računovodjo, da vam vpogleda..

Glede pa tega, ali je boljše dati v stečaj, ali pa likvidacija po skrajšanem postopku, pa je odvisno kaj vse se gor na podjetje nabralo.. kakšne so obveznosti in terjatve.
lp

Odgovori