placa

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
tar
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jan 2017, 12:39

placa

Odgovor Napisal/-a tar » 19 Jan 2017, 12:52

Pozdravljeni

Pri delodajalcu sem edina zaposlena, imam 30- urni tedenski delavnik, delovno mesto administrator (sicer sodec po opisu nalog sem najverjetneje vse prej kot to - moje naloge obsegajo prevajanje, tolmacenje, skrb za stranke).

Dobivam minimalno placo (cca 790€ bruto), oz. tocneje sorazmeren del, ker imam pac krajsi delovni cas. (Ja, vem, cel zur :cry: ).

Kolektivna pog, ki velja, je kolek.pog. za drobno gospodarstvo, kjer pa opazam, da je minimalna placa visja kot ta, ki jo prejemam jaz. Sklepam pac, da pade pod V. tarifno tocko (sklepam sama, nimam nikjer podatka o tem, jaz sem sicer vii stopnja), po kolek. pog. torej cca 830€ bruto.

A mi zna kdo povedat kako je s tem?

Pa se glede regresa, bozicnic ipd..?
Kar vem je bozicnica odvisna od dobre volje delodajalca, ceprav ima dobicek, ne?
Kaj pa regres? Jaz ga dobivam v visini minimalne place, a spet po kolektivni pogodbi bi moral bit vsaj +1%. Mi lahko kdo potrdi, da obvelja kolektivna?

Hvala vnaprej vsem za pomoc.
Lp vsem.

0402Maja
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 24 Jan 2017, 13:57

Re: placa

Odgovor Napisal/-a 0402Maja » 24 Jan 2017, 14:14

Najprej preberite vašo pogodbo o zaposlitvi... Potem preverite, če res velja ta KP za vašega delodajalca. Ker ne veste v kateri tarifni razred spadate oz. nimate sistematizacije delovnih mest ( in še vsega ostalega zraven ) boste zelo težko kaj dosegli. Glede regresa... zakonsko je določen najnižji ostalo je v KP ( kolektivni pogodbi ) oz v aktih delodajalca, isto za božičnico (ja na žalost je 13. plača oz božičnica vezana na dobro voljo delodajalca ). Žal je nekaj Zakon ( ZDR-1 ) in KP nekaj pa praksa.

tar
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 19 Jan 2017, 12:39

Re: placa

Odgovor Napisal/-a tar » 23 Feb 2017, 09:28

hvala, maja. torej vsaj glede regresa mam sanso dosezt takega kot je po KP?
za akt o sistematizaciji bom tudi vprasala.

Odgovori