OBRAČUN DELA NA SOBOTO

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

OBRAČUN DELA NA SOBOTO

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 16 Jan 2018, 11:10

Pozdravljeni, forumovci,

podjetje je zaposlilo delavca, ki bo delal vsak drug dan po 12 h - tudi soboto in nedeljo ter praznike.
Pa me zanimajo dodatki na soboto in nedeljo ter praznike.
Po kolektivni pogodbi za trgovino, kamor podjetje spada, je treba za popoldansko delo - to je od 14.- 22 ure obračunati 10 % dodatek, za nedeljo in praznike 100 % dodatek, za delo med tednom se upošteva tudi še stimulacija - če je - uganka mi je pa sobota.... Kolikšen % dodatka je potrebno obračunati? Če delaš na soboto nadure, je 30 % dodatka, kaj pa v tem primeru, ko naj bi bil to "redni delavnik2 - ali je isto?

Lepo prosim za vašo pomoč, da rešimo to uganko.

Hvala in lep dan, :)

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: OBRAČUN DELA NA SOBOTO

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 17 Jan 2018, 08:55

Nihče?
Kaj pa kakšen link, kjer bi se to dalo prebrati - jaz nisem nič našla?

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: OBRAČUN DELA NA SOBOTO

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 18 Jan 2018, 15:02

Nihče???

Medvedova
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 27 Mar 2018, 14:41

Re: OBRAČUN DELA NA SOBOTO

Odgovor Napisal/-a Medvedova » 29 Mar 2018, 15:37

Sobota je tako kot vsak delovni dan od pon-pet. Posebej so tretirane le nedelje in prazniki. Ne razumem, za kakšno uganko naj bi šlo... Uganka bi bila potem tudi ponedeljek, ko dela 12 ur - kako pa v tem primeru obračunate 30% dodatek za nadure? Nadurno delo je delo preko polnega delovnega časa, polni delovni čas pa ne sme biti daljši od 40 ur na teden. Odvisno tudi, kako ima delavec razporejen delovni čas (razporeditev s smislu 12 urnega delovnika še ne pomeni nadurnega dela)...

Odgovori