Nega otroka - refundacija

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Nega otroka - refundacija

Odgovor Napisal/-a capa1 » 12 Nov 2018, 19:16

Zanima me, kaj vse upoštevate za urno osnovo za delo (limit)- torej vrednost ure, ki bi jo delavec dosegel, če bi delal. Naš zaposleni ima na tekoči plači še stimulacijo in mu tako dvigne urno postavko.

Situacija je naslednja: iz leta osnove 2017 je njegova ura vredna 8,30 eur/uro. Če bi delal in ne bi ta čas koristil nege, bi bila njegova urna postavka (skupaj s 2% dodatka za delo) 6,20 eur/uro. Če pa upoštevam še stimulacijo pri redni plači, pa njegova redna ura doseže 9,00 eur/uro (celotna bruto plača brez malice, prevoza.. deljeno s številom ur)
Kaj vpišem pod postavko urna osnova za delo (limit) : 6,20 eur ali 9,oo eur?

Tudi vrednost ure na plačilni listi prilagodim ZZZS obrazcu, ker je nega 80% refundacija... jaz pa mu povečam za tolikšni znesek, da je potem tista 80% ura na plačilni listi enaka refundirani uri - je to pravilno? Dejansko ta vrednost ure je višja od njegove redne ure... ravno za razliko teh 20%?!?
npr. redno na njegovi plačilni listi bi bla vrednost ure 6,20 eur - jaz mu povečam na 7,75 eur, da je potem 80% vrednost te povečane ure ravno 6,20 eur. Je to pravilno? Le tako dobim na njegovi plači enak znesek refundacije kot na ZZZs obrazcu..

Čisto sem že :kladivo: ..

Hvala za vsak odgovor in nasvet! LP
LP

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Re: Nega otroka - refundacija

Odgovor Napisal/-a capa1 » 13 Nov 2018, 16:24

Bom naredila tako, pa upam, da je pravilno.
Urno osnovo za delo bom upoštevala redno tekočo uro - 6,20 eur (brez vseh dodatkov za uspešnost pri delu). Na plačilni listi pa 7,75 eur (7,75 *80% = 6,20 eur), pa bo delavec dobil toliko izplačila za nego otroka, kolikor bomo dobili povrnjeno s strani refundacije ZZZS.
Verjetno bi lahko jemala za urno osnovo tudi 9,00 eur (redna ura, povečana za vse dodatke), a sem se odločila za to znižano... ne vpliva kaj veliko na znesek pri plači, saj ima le 8 ur nege.

Če pa ima kdo izkušnje s tem, naj me popravi, mi svetuje - za v bodoče, da bo prav.

Hvala in lepo se imejte.
LP

Odgovori