prispevki za s.p.

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
bajči
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 09 Jul 2010, 13:13

prispevki za s.p.

Odgovor Napisal/-a bajči » 21 Apr 2014, 19:45

Zdravo
S.p. je bil odprt v začetku marca, v aprilu se je prvič plačalo prispevke: minimalna plača za leto 2014, 789,15.
Zanima me ali so bili prispevki pravilno plačani, mislim da bi morali biti plačani po minimalni plači za leto 2013, 783,66.
Lp.

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: prispevki za s.p.

Odgovor Napisal/-a slovan » 22 Apr 2014, 08:35

Prispevki za PIZ so od osnove 783,66 (povprečna minimalna plača iz leta 2013); prispevki ZZ pa od osnove 913,91€ - od februarja naprej. Kolikor ste plačali prispevki za marec (do 15.4.) ste morali upoštevati te osnove, sicer vam e-davki obrazca OPSVZ ne bi obdelali (tista minimalna razlika pri osnovi za PIZ je ok, ker pač ni nižja).

lp

bajči
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 09 Jul 2010, 13:13

Re: prispevki za s.p.

Odgovor Napisal/-a bajči » 22 Apr 2014, 21:43

Zdravo
hvala za odgovor Slovan, se mi je zdelo, da ne bo nič narobe če se je plačalo malo preveč, boljše kot premalo.
LP.

biznismen
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Sep 2014, 18:58

Re: prispevki za s.p.

Odgovor Napisal/-a biznismen » 06 Sep 2014, 20:14

Hvaležen bom za informacijo, koliko različnih plačilnih nalogov na mesec potrebuje normiranec za plačilo vseh socialnih prispevkov? Ali je treba prispevke za PIZ, ZZ, zaposlovanje, starševsko varstvo in poškodbe pri delu plačevati posebej ali se katere izmed teh lahko združi v en nalog?

Poleg tega me zanima tudi, ali si lahko samozaposleni plača prispevke npr. z osebnega računa, če nima dovolj prihodkov oz. sredstev na poslovnem računu? Ali pa mora npr. denar nujno položiti na poslovni račun in potem plačati prispevke? Ali se v tem primeru denar, ki je bil položen/nakazan na poslovni račun, šteje kot prihodek, ki ga je treba upoštevati pri akontaciji dohodnine?

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: prispevki za s.p.

Odgovor Napisal/-a novica » 09 Sep 2014, 22:15

biznismen napisal/-a: Ali je treba prispevke za PIZ, ZZ, zaposlovanje, starševsko varstvo in poškodbe pri delu plačevati posebej ali se katere izmed teh lahko združi v en nalog?
zaposlovanje, starševsko varstvo lahko združiš v en nalog;
enako ZZ in poškodbe pri delu.

Poleg tega me zanima tudi, ali si lahko samozaposleni plača prispevke npr. z osebnega računa... lahko.

Denar, ki ga sp položi/nakaže na svoj poslovni račun, se v nobenem primeru ne šteje kot prihodek, ki ga je treba upoštevati pri akontaciji dohodnine?

Odgovori