Atipični davčni zavezanec - poročila

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
urosz
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 27 Sep 2015, 09:02

Atipični davčni zavezanec - poročila

Odgovor Napisal/-a urosz » 28 Jan 2016, 07:57

Pozdravljeni

Z januarjem sem postal atipični davčni zavezanec in v februarju bom moral oddati prva poročila, zato imam nekaj vprašanj.

1. V januarju sem izdal zgolj 4 račune, ki pa so bili izdani fizičnim osebam v SLO (DDV ni obračunan na podlagi 1. odstavka 94. člena). Kaj vse moram oddati? Če prav razumem, zgolj prazen DDV-O?

2. V februarju bom imel izdanih nekaj računov fizičnim osebam v SLO in en račun podjetju v US (DDV ni obračunan po 1.odst. 25. člena ZDDV-1 oziroma Reverse Charge). Kako pa v tem primeru? Če prav razumem, tudi tukaj enako kot pri točki 1?

Nasplošno me zanima, če ima kdo kak primer obrazca oz. kakšna naovdila, s katerimi bi si lahko pomagal?

LP, Uroš

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Atipični davčni zavezanec - poročila

Odgovor Napisal/-a slovan » 28 Jan 2016, 16:42

1) za januar oddate le prazen obrazec DDV-O do zadnjega dne v naslednjem mesecu (29. februar).
2)tudi za februar se odda le obrazec DDV-O (ker gre za tretje države in ne za opravljene storitve znotraj Unije..). Kolikor pa gre za storitve davčnim zavezancem znotraj Unije, pa je potrebno razen obrazca DDV-O izpolniti tudi RP (rekapitulacijsko poročilo) in oboje oddati do 20. v naslednjem mesecu.

Navodila za izpolnjevanje obrazca DDV-O in RP najdete:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet ... _-novi.pdf
http://www.uradni-list.si/files/RS_-201 ... 2-0000.PDF

lp

tine777
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Jul 2016, 16:20

Re: Atipični davčni zavezanec - poročila

Odgovor Napisal/-a tine777 » 21 Jul 2016, 16:56

Zdravo,

najprej pozdrav vsem na forumu :)

zanima me, kdaj moram postati atipični davčni zavezanec (popoldanski s.p. z normiranimi stroški). In sicer moram izdat račun firmi iz Cipra in Sejšelov za eno provizijo, glede Sejšelov mislim, da ni potrebno, ker ni EU, kaj pa Ciper?

Če prodajam izdelke na e-bayu končnim kupcem, moram postati atipični davčni zavezanec?

Kako se oddajajo poročila prek e-davkov mi je jasno, samo ne najdem podatka kakšne stroške to prinese ali moram samo poročati fursu o prometu s tujino (samo EU?)... Če nisem polni davčni zavezanec verjetno še vedno izdajam račune brez DDV, le da na računu za tujino dopišem "VAT reverse charge under Article 44 of VA T Directive"?

tine777
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 21 Jul 2016, 16:20

Re: Atipični davčni zavezanec - poročila

Odgovor Napisal/-a tine777 » 25 Jul 2016, 19:49

tine777 napisal/-a:Zdravo,

najprej pozdrav vsem na forumu :)

zanima me, kdaj moram postati atipični davčni zavezanec (popoldanski s.p. z normiranimi stroški). In sicer moram izdat račun firmi iz Cipra in Sejšelov za eno provizijo, glede Sejšelov mislim, da ni potrebno, ker ni EU, kaj pa Ciper?

Če prodajam izdelke na e-bayu končnim kupcem, moram postati atipični davčni zavezanec?

Kako se oddajajo poročila prek e-davkov mi je jasno, samo ne najdem podatka kakšne stroške to prinese ali moram samo poročati fursu o prometu s tujino (samo EU?)... Če nisem polni davčni zavezanec verjetno še vedno izdajam račune brez DDV, le da na računu za tujino dopišem "VAT reverse charge under Article 44 of VA T Directive"?


Noben ne ve?

Odgovori