POPRAVEK SAMOOBDAVČITVE

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
danijelab
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 01 Jan 2013, 18:05

POPRAVEK SAMOOBDAVČITVE

Odgovor Napisal/-a danijelab » 05 Okt 2015, 14:59

Račun za prejem blaga iz EU izdan v avgust (tudi blago prejeto v avgustu) sem dobila v pisarno, ko je bil ddv-o za avgust že oddan. Ali lahko naredim samoobdavčitev v obračunu za september, ali pa bi bilo pravilno, da bi obračunala ddv v popravku za avgust in obračunala zamudne obresti, odbitek pa upoštevala v obračunu za september. Za mnenje sem vam zelo hvaležna.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: POPRAVEK SAMOOBDAVČITVE

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Okt 2015, 09:53

Boljjša bo druga varianta, popravek napravite v tem obračunu in če bi morali takrat plačati več, morate ob tem obračunu obračunati turi zamudne obresti. Svetujem vam, da se povežete z vašim referentom za DDV, davam svetuje, kako in kaj in pove tudi strošek obrsti, katerega prišetjete k rednemu znesku obveznosti DPLAČILA ddv.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

danijelab
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 01 Jan 2013, 18:05

Re: POPRAVEK SAMOOBDAVČITVE

Odgovor Napisal/-a danijelab » 06 Okt 2015, 10:31

G. Bačnik hvala za odgovor. Če bi račun dobila v pisarno pravočasno ( v seeptembru), bi naredila samoobdavčitev v obračunu za avgust in to pomeni, da ne bi plačali nič DDV, ker bi ga obračunala in hkrati odbila-SAMOOBDAVČITEV. Sedaj pa se mi pojavi vprašanje ali lahko to naredim vse skupaj v naslednjem obračunu ali pa moram ločeno obračunati ddv kot popravek za avgust in seveda plačati zamudne obresti in upoštevati odbitek v obračunu za september. Verjetno bo tako prav. Razlika bodo torej zamudne obresti.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: POPRAVEK SAMOOBDAVČITVE

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Okt 2015, 11:02

Obračun napravite kar v tem obdobju, ne popravljajte obračuna za nazaj, razen, če se z referentko dogovorite, da vam, kolikor ima to možnost, ona ročno popravi predhodni obračun. Vi račun upoštevajte v tem obdobju, znesek (in datum plačila) kasneje plačanega DDV sporočite referentki(u), da vam sporoči višino zamudnih obresti.

Če bi plo le za odbitek DDV ni problem,.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

aj
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 706
Pridružen: 30 Jun 2004, 12:18

Re: POPRAVEK SAMOOBDAVČITVE

Odgovor Napisal/-a aj » 07 Okt 2015, 07:14

Dobro jutro! Zakaj pa bi morali klicati referentko, če pa ti na obrazcu DDV-O "popravki za nazaj" avtomatično izračuna zamudne obresti? Mi plačamo obresti po tem obračunu, pa nobeden nič ne reče. Kaj je le prav?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: POPRAVEK SAMOOBDAVČITVE

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Okt 2015, 10:31

Kar sem imel sam izkupenj s tem, tudi mesec ali dva nazaj, sem moral klicat referenta...
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori