Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 12 Okt 2010, 10:23

Živijo.

Če se izda račun z obrnjeno davčno obveznostjo je potrebno na e-davkih oddati DDV-O in PD-O.

Kaj pa se zgodi, ko ti prejmeš račun z obrnjeno davčno obveznostjo? Se poleg DDV-O odda še kakšen obrazec?

hvala za pomoč
Sara

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 12 Okt 2010, 10:27

Ne, samo račun mora biti vpisan v ustreznih rubrikah.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 12 Okt 2010, 10:30

Speedy Gonzales. :D Vprašanja še nisem oddala, ko je bil odgovor že odpisan.

Hvala! :)

Sara

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 19 Okt 2010, 11:48

Še eno easy vprašanje.

Račun za elektroinstalacijska dela izstavim s.p.-ju, ki pa ni zavezanec za DDV. V tem primeru če razumem pravilno mu normalno zaračunam 20% DDV in ne upoštevam obrnjene davčne obveznosti?

Pa še ... Zavezancu za DDV obračunam meritve elektroinstalacij. Kaj to spada med obrnjeno davčno obveznost ali ne? Sem provala pogledat na internetu a mi ta stara škatla ne odpre strani kjer je klasifikacija. :(

Help!
Sara

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 19 Okt 2010, 12:13

Če kupec ni zavezanec za DDV, normalno zaračunate DDV in se ne greste nobene obrnjene davčne obveznosti in račun vpišete v knjigo kot vsak drug račun z obračunanim davkom.
Sama menim, da tudi meritve spadajo pod obrnjeno, razen če je kdo zasledil kakšno drugo mnenje.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 25 Okt 2010, 08:47

'Sama menim, da tudi meritve spadajo pod obrnjeno, razen če je kdo zasledil kakšno drugo mnenje.'

Jaz sem tudi tako mislila, ampak potem sem prejela račun za meritve zasilne razsvetljave in tam je bil obračunan DDV. Zdaj ne vem ali jaz napačno razmišljam ali oni. :(

Kaj je mogoče kdo tu ki ima čez zudi elektro meritve?

Sara

ana179
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 282
Pridružen: 21 Okt 2008, 14:13
Kontakt:

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a ana179 » 25 Okt 2010, 11:07

mi tudi za meritve upoštevamo obrnjeno davčno obveznost,

najprej se npr. opravi storitev telekominikacijska napeljava, potem pa še zraven meritev - potem pa za celoten račun upoštevamo obrnjeno davčno obveznost (tudi, če gre zraven nekaj materiala, pa opravljena pot)

a slučajn to ni pravilno?

a še lahko bolj zakomplicirajo vse skupaj :sjezen:

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 25 Okt 2010, 11:49

Kdo še sploh ve kaj je prav in kaj ni.

Čeprav sem še enkrat pogledala njihov račun in oni nimajo kot primarno klasifikacijo navedene elektroinstalacije. Tako da je možno, da imajo meritve zavedene pod kaj drugega in ne pod 43.210.

Kaj je to sploh mogoče? :?

lp
Sara

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a MG » 25 Okt 2010, 12:28

Sploh ni važno pod katero osnovno ali dodatno dejavnost spadajo oni. Če opravljena storitev spada pod dejavnost za katero se obračuna DDV po obrnjeni davčni obveznosti se tako tudi obračuna.

alijana
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Jul 2005, 16:49

Re: Prejeti račun obrnjena davčna obveznost

Odgovor Napisal/-a alijana » 04 Dec 2013, 11:15

Pozdravljeni,

nadaljujem na tej temi. Gre pa za izdan račun spec.gradb.dela in 76ačlen. In sicer, me zanima: Razumem če izda za gradb.storitev račun v slo davč. zavez. NApiše gor 76.ačlen in prejemnik računa obračuna in plača DDV.
Kaj pa sedaj: Slo davč. zavez. za DDV izda račun za gradb. storitev Avstrijskemu davč. zavez. za DDV. Ali se lahko tudi uporabi klavzula 76a člen in se izda račun brez ddv-ja Avstrijcu z UID Nr.??

Berem zakon in gledam da gre za stvar v Sloveniji - vsaj tako razumem. Ali morda kdo ve, če se lahko ta klavzula obr.davč.breme uporabi za Avstrijca?

Vnaprej 100 krat hvala za odgovor.
Alijana

Odgovori