Redna zaposlitev in ustanovitev d.o.o.


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Kronos
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 Jan 2010, 08:56

Redna zaposlitev in ustanovitev d.o.o.

Odgovor Napisal/-a Kronos » 04 Jan 2010, 19:00

Sem redno zaposlen v drugem podjetju. Imam popoldanski s.p., ki sem ga imel pred redno zasposlitvijo v tem podjetju.
S.P. bi rad zaprl in odprl d.o.o., šlo pa bi za posle posredništva in izvajanja periodičnih IT storitev.
D.o.o. bi imelo zunanje podizvajalce za izvajanje storitev, jaz kot lastnik bi izvajal usklajevanje in dodeljevanje sprejetih poslov za izvajanje.
1. Zanima me, ali mora imeti d.o.o. za delovanje direktorja ali zaposlenega ?
2. Ali lahko v tej vlogi nastopam samo kot prokurist?
3. Potrebujem kakšno posebno pogodbo ?
4. Dobiček bi ostajal v podjetju... honorar bi si izplačal samo po potrebi, kot dobiček lastnika d.o.o-ja... kar pač itak gre v osebno dohodnino.
5. Če d.o.o. trenutno v naslednjih 2 letih nima nobenega zaposlenega, so še kakšni drugi "stroški" razen akontacije in davka na dobiček ob koncu poslovnega leta?

hvala za odgovore na mnoga vprašanja ?

zakladničarka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 379
Pridružen: 02 Sep 2005, 14:36
Kraj: Slovenija

Re: Redna zaposlitev in ustanovitev d.o.o.

Odgovor Napisal/-a zakladničarka » 04 Jan 2010, 20:59

1. Da.
2. Da.
3. Da - poslovdno pogodbo o prokuri.
4. Izplačilo samo na osnovi pogodbe (kar je zapisano).
5. ... stroški računovodenja, 1x na leto poročanje AJPES-a, elektrike, najemnine??, interneta, bančna provizija,... če so prihodki potem so tudi stroški.

daka34
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Okt 2010, 09:33

Re: Redna zaposlitev in ustanovitev d.o.o.

Odgovor Napisal/-a daka34 » 31 Jul 2015, 13:12

Spostovani!
Ker imam podoben problem bi imel glede bte teme se nekaj vprasanj.
Sem redno zaposlen, odprl bi d.o.o. in sicer storitve najema vozil in podobno.
Zanima me naslednje:
1. Sem kot redno zaposlen lahko direktor ali samo prokurist d.o.o.?
2. Ker bi bil edini zaposlen in ker sem ze redno zaposlen za 40ur - polni delovni cas, me zanima za koliko casa sem lahko zaposlen v d.o.o. in kako je glede place in prispevkov, koliko je potrebno mesecno placevati?
3. Kako je z vozili katere bi dajal v najem, ali je boljse da jih imam zavedena kot OS ali je boljse da jih dajem kot fizicna oseba v posojo d.o.o.? Dve vozili ki bi jih dajal v najem ze imam in sem lastnik fizicna oseba. Kako je tu, kaksna pogodba med mano in d.o.o.? Ali potem kot fizicna oseba lahko izstavim racun d.o.o. za najem vozil?

Upam, da nisem prevec zakompliciral in ze vnaprej hvala za odgovore!
Lp!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Redna zaposlitev in ustanovitev d.o.o.

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 31 Jul 2015, 13:36

Maksimalno število zapslitve na teden, razen nekaterih izhjem, je 40 ur tedensko, tako da več kot 40 ur ne bi šlo. Razen, če sedanjo zaposlitev zmanjšate...; a menim, da bolje, da zaenkrat ne...

Ne vem, če je ravno pravilno in tehtno, da vozila ne bi bila v registru podjetja. Problematično bi bilo izplačevanje najemnine sebi, kot lastnik, ki mora biti absolutno po tržnih cenah, vsaj v davčnem pogledu. Poznam le dejavnost prevozništva, primer imam za s.p., kjer je podjetnik želel imeti vozilo kot fizična oseba in si obračunavati kilometrino.... . Pogoj ob registraciji dejavnsoti je bil, da vozilo mora biti v registru OS. Pri sa mostojnem podjetniku je to veliko bolj enostavno, kajti kot lastnik vozila je uradno vpisan od, kot fiična oseba, čeprav se račun glasi na s..

Kako bi urejali odbovornosti najprej med najemnikom in podjetjem, ter nato med podjetjem in vami, kot lastniku vozila... , tudi davčni vidik vas kot najemodajalca.....
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Majhen
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 02 Mar 2016, 21:54

Re: Redna zaposlitev in ustanovitev d.o.o.

Odgovor Napisal/-a Majhen » 02 Mar 2016, 21:59

Pozdravljen!
Imam podobno vprašanje kot predhodnika, zanima me če je možno biti zaposlen za poln delovnim čas in obenem biti samo lastnik podjetja z enim zaposlenim? Podjetje bi bilo d.o.o.
Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujoč in vas lepo pozdravlja.

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: Redna zaposlitev in ustanovitev d.o.o.

Odgovor Napisal/-a lelika » 03 Mar 2016, 10:14

Če ste zaposleni na drugi podlagi potem ne boste imeli prispevkov iz naslova zaposlitve v svojem -verjetno mislite d.o.o...
Lahko ste pa lastnik podjetja in hkrati direktor po ZGD- ju, ni pa nujno, lahko koga drugega postavite za direktorja družbe.
Zaposlenih pa lahko imate, koliko jih potrebujete in je to klasična zaposlitev za polni delovni čas, ali manj.


lp
l

Odgovori