Dopust, ki ga imaš , pa ga ne moreš koristiti - nujno !


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Najka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Okt 2016, 22:06

Dopust, ki ga imaš , pa ga ne moreš koristiti - nujno !

Odgovor Napisal/-a Najka » 01 Dec 2016, 18:19

Na kratko ...zaposlena preko javnih del za eno leto , pripadal mi je letni dopust v višini 17 dni , ker sem začela delati šele februarja . Do danes sem dejansko svojega dopusta izkoristila 5 dni , 6 dni mi je delodajalec vzel za kritje prostih dni , ko sem bila doma zaradi njihove odsotnosti , ostalo mi je še 6 dni , ki sem jih hotela izkoristiti v tem mesecu . So mi od teh 6-ih dni odtrgali 4 dni , da so pokrili spet 4 dni v novembru , ko sem bila doma , zaradi njihove odsotnosti in dva dneva lahko koristim v dec. .....na kratko ...od 17 dni dopusta , sem zase lahko porabila samo 7 dni , ostalo so krili manjko ur zaradi njihove odsotnosti in ne po moji krivdi. Kaj mi je narediti , ko v pogodbi lepo piše , da je delodajalec dolžan zagovotoviti delavcu 8-urni delovnik od 40-urni teden ....povem še , da delam tudi ob sobotah in je moja tedenska kvota ur 45 . prosim za mnenje

Najka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Okt 2016, 22:06

Re: Dopust, ki ga imaš , pa ga ne moreš koristiti - nujno !

Odgovor Napisal/-a Najka » 01 Dec 2016, 18:38

Pa še to , nikoli ni bilo rečeno , boš dala dopust za tist dan ko nas ni , na koncu meseca, pri obračunu plače pa rečejo , ti pišemo ....dni dopusta , ker si bila prosta !

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Dopust, ki ga imaš , pa ga ne moreš koristiti - nujno !

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Dec 2016, 08:45

Delodajalec je zaposlenemu dolžan nuditi koriščenje dopusta. Kdaj in koliio v večini odloča delodajalec v dogovoru z vami., Kot kaže, ste bili na dopustu, ko je bil delodajalec odsoten. Ostane vam še preostanek, katerega lahko koristite do konec junija prihodnje leto.. Vsekakor pa imate pravico del dupusta koristiti v strnjenem času in bi bilo dobro, da se za naslednej leto, v koikor boste še imeli potrjena javna dela pri tem delodajalcu, o tem dogovorite. Če dopusta niste mogli koristiti iz res opravičljivih razlogov, vam pripada odškodnina.

Vsekakor pa gre pri koriščenju vašega dopsuta za kar malce neredea s strani delodajalca, kajti vi bi morali vedeti ,da ste tiste dni na dopustu.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika


Odgovori