Mesečni potni nalog


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
tilenj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Sep 2017, 14:59

Mesečni potni nalog

Odgovor Napisal/-a tilenj » 21 Nov 2017, 10:29

Pozdravljeni.

Imam vprašanje glede potnih nalogov in obračuna. Ali lahko v podjetju uporabimo mesečni (zbirni) potni nalog za obračun dnevnic (tako domačih kot tujih) za posameznega zaposlenega? Namreč večina uporablja mesečni potni nalog za krajše oz. vsakodnevne krajše poti in obračune kilometrine.

Za izdelavo potnega naloga uporabljamo računalniški program, pisanja potnih nalogov na roke praktično ni.

Prosim za vaše mnenje.

Lep pozdrav.

Hannah78
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 Avg 2017, 09:34

Re: Mesečni potni nalog

Odgovor Napisal/-a Hannah78 » 21 Nov 2017, 14:09

Jaz sem prej imela s.p. in sem uporabljala tudi mesečni potni nalogi za obračun dnevnic.
V firmi, kjer delam sedaj, pa imamo Špicin modul, ki na podlagi podatkov iz evidence potnih nalogov avtomatsko izračuna kilometrino in dnevnice. Več si lahko prebereš tukaj: http://www.spica.si/resitve/registracij ... tni-nalogi.

tilenj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Sep 2017, 14:59

Re: Mesečni potni nalog

Odgovor Napisal/-a tilenj » 21 Nov 2017, 14:22

Hvala za odgovor.

Kako je pa s strani FURSa pravilno? Ali se lahko uporablja mesečni potni nalog in se na podlagi tega obračunajo dnevnice? Kot priloga zbirnega mesečnega (v primeru obračuna dnevnic) bi naj bili posamezni (dnevni) potni nalogi z prilogami (računi za stroške na poti), vendar programsko v primeru vodenja mesečnega naloga tega ni.

Odgovori