Čakanje na delo in skr. del. čas - zahtevek


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
violet
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Feb 2017, 13:43

Čakanje na delo in skr. del. čas - zahtevek

Odgovor Napisal/-a violet » 14 Avg 2020, 12:05

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri izpolnjevanju zahtevka za povračilo za čakanje na delo in skrajšan delovni čas.....
Pri zahtevku je potebno vpisati bruto I, kaj to točno pomeni, samo bruto ali je treba prišteti tudi prispevke (16,10%).
Kakor je meni znano je bruto + prispevki bruto II in ne bruto I.....
Kako ste vi naredili, sem klicala na zavod in so mi najprej povedali da samo bruto brez prospevkov, potem pa bruto s prispevki :x

Lepo prosim za pomoč, hvala in lep pozdrav, violet.

Brenzl
Nov član
Nov član
Prispevkov: 29
Pridružen: 21 Nov 2017, 13:59

Re: Čakanje na delo in skr. del. čas - zahtevek

Odgovor Napisal/-a Brenzl » 17 Avg 2020, 09:33

Zdravo,

mi smo oddali bruto I, torej brez prispevkov.

violet
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 10 Feb 2017, 13:43

Re: Čakanje na delo in skr. del. čas - zahtevek

Odgovor Napisal/-a violet » 17 Avg 2020, 10:24

Brenzl napisal/-a:
17 Avg 2020, 09:33
Zdravo,

mi smo oddali bruto I, torej brez prispevkov.
Zdravo, saj to mi je čudno, ker na sklepu za čakanje na delo in na pogodbi za skr. del. čas piše da vračajo s prispevki....

Kaj se pa potem s prispevki zgodi, to potem obračunajo al kako? Prvič delam to....

Hvala za odgovor 😀

Brenzl
Nov član
Nov član
Prispevkov: 29
Pridružen: 21 Nov 2017, 13:59

Re: Čakanje na delo in skr. del. čas - zahtevek

Odgovor Napisal/-a Brenzl » 17 Avg 2020, 13:02

Aha razumem. Pri nas je bil primer, da je že bruto I presegal tisti maksimalni znesek vračila (892,5 EUR) tako da se niti nisem poglabljal v to.
Tam v navodilih na strani Zavoda tudi piše Bruto I, ne vem pa kako je potem res s prispevki:
Iz plačilne liste delavca vpišite celotni znesek bruto nadomestila za čas čakanja na delo (bruto I), ki je bil delavcu obračunan. Znesek 80 % nadomestila za čakanje na delo, ki ga povrne Zavod, se bo izračunal samodejno. Višina delnega povračila nadomestila plače, ki vam ga priznamo, je zakonsko omejena na največ 892,50 EUR. Če ste neposredni ali posredni uporabnik poračuna in ste na vlogo vpisali delež javnih virov, znesek ustrezno zmanjšajte.

Aplikacija vam znesek za izplačilo izračuna sama, vi vpišete le Bruto I. in to le za čas čakanja na delo.

Se da probati kaj vam izračuna če date manj kot 892,50 EUR brez da oddate vlogo?

Odgovori