Predaja dokumentacije prejšnjega servisa

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Kiska
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Dec 2014, 13:23

Predaja dokumentacije prejšnjega servisa

Odgovor Napisal/-a Kiska » 12 Dec 2014, 13:56

Pozdravljeni, imam problem.
Imam računovodski servis in od meseca marca letos vodim knjige stranki, ki ima dve družbi.
Za eno družbo sem s strani bivšega računovodskega servisa prejela saldo konte na dan 31.12.2013 (v mesecu avgustu :!: ), za drugo pa še do danes mi tega niso uspeli pripraviti?! :sjezen:
Večkrat smo jih pozvali,vendar neuspešno, vedno se na nekaj izgovarjajo in obljubljajo da bodo to čim prej pripravili. Stranka do bivšega servisa nima neporavnanih obveznosti, tako da ni v temu razlog.
Že pri prvi družbi je bilo cel kup nepravilnosti, pa Reki niso bili sploh oddani za plače za nekatere mesece .... predvidevam da me čaka še kup dela tudi pri drugi družbi...

Prosim če mi lahko kdo pomaga.
Ali mogoče obstaja kakšna služba ali institucija, na katero bi lahko obrnila oz. podala prijavo?
Ima kdo mogoče podobne izkušnje in mi ve povedati, kako se v takšnem primeru obnašati?

Hvala.........lp

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: Predaja dokumentacije prejšnjega servisa

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 12 Dec 2014, 15:44

Za začetek pojdite na spletno stran Ajpesa in izpišite bilance ter na e-davke, če vas je že pooblastil-poiščite davčni obračun 2013.
Tukaj boste našli precej podatkov na 31.12.2013.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Predaja dokumentacije prejšnjega servisa

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Dec 2014, 21:04

Sicer pa, ko bo urejeno obvestilo, da vi vodite njegovo računovodstvo boste imeli dostop. ko bo možen vnos izkazov, to takoj, do konca oddaj je še dovolj časa,, to narediti direktno kot ročni vnos in dajte zahtevek za predizpolnitev lanskih podatko.

Mislim pa, da tudi predhodno opisan potek pridobitve informaciji bo verjetno dovolj in verjetno hitrejši, ažurnejši.. Drugače pa glede same analitike kupcev in dobavitelje napravite inventuro. Glede obveznosti na davčni, pa je vse razvidno, le na pooblastilo do ekartic ne pozabite.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Kiska
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Dec 2014, 13:23

Re: Predaja dokumentacije prejšnjega servisa

Odgovor Napisal/-a Kiska » 17 Dec 2014, 09:44

Dostope imam urejene že od marca, problem je v tem ker bilanca za leto 2013 ni bila oddana. Na servisu se izgovarjajo da so imeli zamenjavo informacijske tehnologije in podobno...
Družba je itak kasirala že kazen.... v primeru da servis do marca naslednjega leta te zadeve ne uredi, kako naj oddajam letna poročila za 2014??
Hvala

Odgovori