ZAPRTJE S.P.-ja - NUJNO

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

ZAPRTJE S.P.-ja - NUJNO

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 14 Dec 2018, 10:28

Pozdravljeni, forumovci,

kakšen je postopek ob zaprtju S.P.-ja.

Samostojni podjetnik bi rad zaprl s.p.. Ali je še tako, da moraš 15 dni prej obvestiti vse svoje dobavitelje in kupce o namenu zaprtja, ali je kako drugače ?

Kakšen je postopek zaprtja?

Lepo prosim za vaša mnenja....

Hvala in lp,

bojk
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 11 Maj 2010, 17:23

Re: ZAPRTJE S.P.-ja - NUJNO

Odgovor Napisal/-a bojk » 14 Dec 2018, 12:08

Po zakonu ja. V praksi pa ni potrebno. Tri dni pred zaprtjem, moraš oddati vlogo na http://evem.gov.si in podpisati z digitalnim potrdilom. Enako lahko narediš na Ajpesu. V postopku zapiranja moraš še izpolniti Obvestilo o prenehanju opravljanja dejavnosti. Meni ga je referentka poslala drugi dan pred zaprtjem in sem ga samo podpisal, poskeniral in poslal nazaj. Ne pozabi oddati bilanco in Izkaz poslovnega izida v 60 dneh po zaprtju.

No to je njen mail:
Spoštovani gospod xxxxxxxx,

pri obravnavi vaše vloge za izbris samostojnega podjetnika iz registra PRS je bilo ugotovljeno, da prijavi ni priloženo Obvestilo o prenehanju opravljanja dejavnosti.

Od 8.8.2015 dalje mora podjetnik, na podlagi drugega odstavka 75. člena ZGD-1 vsaj 15 dni pred prenehanjem opravljanja dejavnosti na spletnih straneh AJPES objaviti obvestilo o prenehanju opravljanja dejavnosti in navesti datum prenehanja. Samostojni podjetnik lahko pošlje obvestilo v objavo preko aplikacije OOPS, po elektronski pošti na naslov objava.prenehanja@ajpes.si oziroma ga pošlje po pošti ali osebno dostavi na katerokoli izpostavo AJPES. Prosim da izpolnjeni obrazec pošljete na navedeni elektronski naslov ali pa na mojega, da bomo lahko opravili izbris iz Poslovnega registra Slovenije.

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: ZAPRTJE S.P.-ja - NUJNO

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 17 Dec 2018, 06:56

Hvala, Bojk.

Odgovori