račun za gorivo

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
epro
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Avg 2019, 23:32

račun za gorivo

Odgovor Napisal/-a epro » 26 Avg 2019, 23:40

Pozdravljeni,

dobil sem zeleno luč, da lahko uveljavljam stroške goriva za neko pot, ki sem jo opravil marca letos.
Žal sem vse račune za gorivo že zavrgel, zato bi potreboval pomoč.

Dobro dušo prosim, če mi lahko skenira račun za gorivo in ga pripne v odgovor na to sporočilo ali me kontaktira preko zasebnega sporočila.
Račun naj bo izdan 20. 3. 2019 ali 21. 3. 2019 do 10h, in sicer naj količina znaša med 35 in 55 l - bencina (najraje 95-oktanskega, lahko tudi 98- oz. 100-oktanskega).
Če bo račun izdan s strani bencinskega servisa iz širše Osrednje Slovenije ali Primorske, bo to optimalno.

Zavedam se, da so pogoji precej nenavadni, a če želim dobiti stroške povrnjene, mora biti vse kot piše.
Za uslugo se bom oddolžil.
Vnaprej hvala!

Lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: račun za gorivo

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 29 Avg 2019, 19:35

Le neko podvprašanje; za kakšno pot gre, s čigavim avtomobilom, za koga?

Tako bi lažje rešili ta problem, mogoče je potreben le obračun kilometrine.

Ne vem, le vprašam.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

epro
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Avg 2019, 23:32

Re: račun za gorivo

Odgovor Napisal/-a epro » 31 Avg 2019, 12:15

V bistvu gre za pot z lastnim avtomobilom.

Potrebujem le kopijo oz. sken računa, ki bi ustrezal zgoraj navedenim pogojem, ničesar drugega.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: račun za gorivo

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Sep 2019, 11:43

V kakšnem pogodbenem razmerju pa ste s osebo (pravno, fizično osebo ki opravlja dejavnost)?

V kolikor ste zaposleni, vam pripada povračilo v obliki obračunane kilometrine na podlagi izdanega potnega naloga, če niste, se to smatra kot "drugo delovno razmerja (pogodba o delu, avtorska). V tem primeru se ta povračila obdavčijo.

Original račun ni potreben, saj kilometrina ne vsebuje le stroške goriva, temveč tudi "obrabo" vozila s stroški, ki mu pripadajo.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

epro
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 Avg 2019, 23:32

Re: račun za gorivo

Odgovor Napisal/-a epro » 17 Sep 2019, 22:58

Če se bo kdo opogumil, gre za tujino.

Račun se zagotovo ne bo znašel v Sloveniji.

Odgovori