"Corona" pomoč računovodjem espejem

Teme, ki jih ne morete uvrstiti drugam

Moderator: Mirko Zbačnik

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

"Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 01 Apr 2020, 09:44

Spremljam debat o pomoči espejem in merilih. Begajo me merila za upravičenost pomoči. Upad prometa v marcu glede na povprečje lanskega leta. Poznamo naše delo, večina imamo sklenjene pavšale in naše delo mora biti opravljeno, ne glede, ali je tudi plačano. Verjamem, da imate vsi enak problem, saj naše stranke ne zapirajo svojih podjetji, espejev, obračune bomo kljub temu, da od mnogih ne pričakujemo plačila, naredili.

Ni problem odnos do naših strank, temveč položaj naših strank na trgu. Vsaj moje so v kar nezavidljivem stanju. Kakšno je vaše mnenje glede na vladne predloge glede meril. Razumem, da morajo biti, a so, tudi za ostale neživljenjska. Mnogi so v marcu še kolikor toliko normalno delovali, čeprav so sedaj doma.

Razmišljam....
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a adut » 01 Apr 2020, 11:00

Ni še sprejeto, upam, da bodo to spremenili, pa še en kup drugih stvari ...

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 03 Apr 2020, 11:43

Aplikacija, bo na voljo na eDavih 14. 04. 2020. Računovodski servisi nismo direktne "žrtve" korone, temveč posredno prek naših strank, ko je nekaterim drastično padel promet, oziroma, nekateri ne poslujejo. Jaz razmišljam, da za to obdobje strankam, s katerimi imam sklenjen mesečni pavšal in v katerem so zajete vse storitve, zaračunam le tisto, kar dejansko počnem za njih, to je obračun plač in obračuni, ki se morajo narediti, vendar bi bil znesek sorazmeren prometu. Težko je biti "šlogarica" ... .

Vaša mnenja?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1820
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 04 Apr 2020, 17:01

Mi imamo v bistvu zdaj še več dela oz. dodatne storitve....
Vsi nas kličejo glede corona zakonov.....Po mojem bo šlo v glavnem za gratis svetovanja.
Ali ste mogoče kaj na tekočem, kam se lahko obrnejo po pomoč d.o.o.-ji, društva, d.n.o.-ji, zavodi, ki nimajo nobenega zaposlenega?
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Apr 2020, 18:59

Povezava do pogojev za uveljavitev ugodnosti, med drugim tudi vse poravnane obveznosti do FURS na uveljavitve zakona, to je predvidoma 11. april, smatram, da obveznosti za marec še niso vštete.

https://www.ozs.si/koronavirus-info/kor ... 58d60669da
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

maj21
Nov član
Nov član
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Mar 2009, 21:32

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a maj21 » 04 Apr 2020, 19:15

Pozdravljeni, hvala za povezave. Ali razumem prav in se gremo vse ali nič - Temeljni dohodek in oprostitev prispevkov ali pa nič od tega?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Apr 2020, 21:16

Kot jaz razumem oprostitev in temeljni dohodke, toda pod pogojem, da ima samostojni podjetnik poravnane vse obveznosti do FURS do uveljavitve zakona. To slednje bo mogoče bo za marsikaterega malce "moteče", ...

Priznam, nisem spremljal debat ob sprejemanju, saj so bila iz dneva v dan drugačna in sem raje počakal.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Apr 2020, 21:19

Tu je pa spletno mesto FURS, ki ste ga prejeli prek eDsvkov, tisti, ki zaposlujete. upam, da bo dovolj ažurno.

https://www.gov.si/novice/2020-03-13-pr ... okoliscin/
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

maj21
Nov član
Nov član
Prispevkov: 12
Pridružen: 09 Mar 2009, 21:32

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a maj21 » 04 Apr 2020, 23:49

Ta "Corona" super, mega itd zakon, za s.p.-je niti ni super in mega. Prejemniki pomoči s.p.-ji bodo javno objavljeni, ni mi jasno, zakaj mora biti objava javna, kakšen je javni interes pri tem. Tudi omejitev višine prihodkov v drugi polovici leta je nerealna in spodbuja k slabšem poslovanju. Ne vem, meni se 38. člen zdi malo čuden, prvi odstavek popolna oprostitev za april in maj, v tretjem odstavku pa je omenjen tudi marec. Celotna rešitev za samozaposlene je odgovor našim politikom, ki so se spraševali, zakaj podjetniki dejavnosti zapirajo in zakaj so mislili, da država za njih ne bo poskrbela.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Apr 2020, 20:59

Ne bi rad politiziral, a občutek imam, s to javno objavo, da bi imeli neko samokontrolo, ne vem. Merila, temle na oceni.. Kar mi je pa malce zbodlo v oči je poravnani prispevki do konca marca, tu bi bil zakon lahko malo bolj prožen. Vsi vemo, kakšna so plačila in lahko nekdo zaradi niti ne svoje napake ne dobi nič.

Upam, da prejmemo bolj jasna in natančna navodila pravi čas, namreč OZS navaja za rok plačila jutri, 06. 04. 2020, kar po že sedanji zakonodaji pomeni avtomatski odlog prispevkov...

Opažam pa, da stranke poravnavajo že prispevke za marec, ne vem, ali sem jaz nor, ali je nor kdo drug, ti po mojem zapadejo šele aprila....
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a adut » 06 Apr 2020, 16:09

Rok plačila 6.4.2020 je za prispevke, ki so zapadli do 28.02.2020 - če so plačani, so avtomatsko odloženi prispevki za marec, april in maj 2020 do 31.03.2022.
Za oprostitev prispevkov in temeljni dohodek pa so drugi pogoji, nekateri neživljenjski - največ 20% več prihodkov v drugi polovici let 2020 glede na drugo polovico 2019??? To ni nikakršna pomoč, to je kreditiranje, ker sem prepričana, da bo marsikdo ta pogoj presegel in bo moral vračati dohodek! Upam, da bodo to spremenili.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: "Corona" pomoč računovodjem espejem

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Apr 2020, 19:02

Prvo možnost mi je posredovala neka stranka, kjer je zapisano, da ta obstaja že pred tem "mega" zakonom, a v mdedijih ga niso omenjali. Mnogim bi veliko pomenil.

Kar se tiče korona mega zakona, pa ogromna napaka pri informiranju oziroma mnogo taktičnih napak, če se izrazim vojaško (sem besen). Slišati je bilo, vsak bo prejel, ljudje so upali, tudi mnogi, premnogi tisti, ki so že zašli v likvidnostne težave in niso imeli že sedaj poravnanih vseh obveznosti do FURS, da o ostalih ne govorim.

Mnogi ne bodo zmogli poravnati davnih obveznosti, ki so nastale že zaradi slabega poslovanja v februarju. Najemnina, material,... prispevki bodo počakali, mesec,... , računajoč tudi na korona pomoč....
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori