Poslovni prostor na s.p.

Odgovori
korendva
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Okt 2014, 18:53

Poslovni prostor na s.p.

Odgovor Napisal/-a korendva » 05 Okt 2014, 18:01

Pozdravljeni,
odpiram s.p.. V lasti imam poslovni prostor, ki sem ga kupil pred nekaj meseci. Za nakup sem vzel kredit. Zanima me, ali lahko poslovni prostor in kredit, prenesem na s.p.

Hvala in lep pozdrav!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Poslovni prostor na s.p.

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Okt 2014, 09:04

Poslovni prostor ste nabavili pred registracijo in ga tako lahko nemoteno ob registraciji prenesete na s.p. To pomeni, da ga vpišete v register osnovnih sredstev po tržni vrednosti, če od nakupa ni neko veliko obdvje je osnova za določitev nabavne vrednosti vaš kupoprodajna pogodba. Ob zapiranju gre ta poslovni objekt neobdavčeno nazaj na vas - se ne upošteva v končnem davčnem obračunu. Na tak način si tudi zagotovite, da so vsi stroški, povezani s tem poslovnim prosorom tudi davčno priznani (elektrika, ogrevanje..).

Kar se pa kredita tiče.., bi morali kredit prenesti na poslovni račun. <če je to možno, se pozanimajte na banki. Pogoi pridobitve kredita na poslovni subjekt, kar s.p. je, je lahko pod drugačnimi pogoji.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

korendva
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 03 Okt 2014, 18:53

Re: Poslovni prostor na s.p.

Odgovor Napisal/-a korendva » 06 Okt 2014, 20:39

Hvala za odgovor.
Če prav razumem, poslovni prostor lahko prenesem na s.p., kredita pa ne, ker je na fizično osebo.

Lep pozdrav!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Poslovni prostor na s.p.

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 08 Okt 2014, 09:03

Za kredit se morate obrniti na vašo banko; verrjetno ne gre za "isti" kredit... Povprašajte na banki, če so kakšne možnosti. Sedaj imate kredit na vašem osebnem računu in banke na vas gledajo "kot celoto" - se pravi kreditno sposobnost tako vas kot fizične osebe skupaj z osebo, ki opravlja dejavnost.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori