Vračilo DDV?


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Vračilo DDV?

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 21 Feb 2011, 08:48

Zivijo,

konec januarja sem oddala obrazec DDV za obdobje okt-dec. in na njem označila da zahtevam vračilo presežkov, toda do danes še nisem dobila nakazila.

V kolikem času je ponavadi nakazilo nakazano? Ali bi morala poleg odkljukanja na DDV-O obrazcu poslati se kakšen drugi dokument?

Hvala
Sara

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Vračilo DDV?

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 21 Feb 2011, 13:15

pri vračilu ponavadi pokličejo in zahtevajo davčne knjige in nekaj računov - ali ste imeli to kontrolo?
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

nikajana
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 15 Mar 2010, 10:41

Re: Vračilo DDV?

Odgovor Napisal/-a nikajana » 21 Feb 2011, 13:34

v roku 20 dni...nam vedno vrnejo, pa smo imeli le enkrat v vseh letih kontrolo.

LP

koland
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 142
Pridružen: 12 Jan 2010, 15:57

Re: Vračilo DDV?

Odgovor Napisal/-a koland » 21 Feb 2011, 14:48

pozdravljeni,

kličite svojega kontrolorja. če ste delali kakšne preknjižbe (npr. ddv ste imeli v dobrem, prispevke pa ste bili dolžni), se je mogoče pri njih kaj "zašuštralo". jaz sem imela tak primer, ko sem iz presežka ddv-ja prenesla terjatev na obveznost za davek od dohodka, ker je stranka imela veliko ddv-ja v dobrem. se mi ni zdelo smiselno, da davek od dohodka plača, če ima toliko ddv-ja v dobrem. vrnili so le del ddv-ja (ko smo ga zahtevali za ven) in potem sem naredila zahtevek za vračilo, ga poslala na durs, ta stranka ga je šla podpisati in potem so ddv ves vrnili. imajo malo čuden program, če so vmes kakšna vračila ali preknjižbe.

lp, koland

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: Vračilo DDV?

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 22 Feb 2011, 09:00

Hvala za pomoč.

Nakazilo je bilo nakazano včeraj in nič kontrlole. :D Čudno kako se to zgodi, da čakam in čakam in potem isti dan ko se o tem pozanimam 'bam' nam nakažejo. :D

--- teče plačati račune -----

Sara

Odgovori