CENA DELOVNE URE

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
avtoklemencic.si
Nov član
Nov član
Prispevkov: 14
Pridružen: 24 Jan 2008, 13:57

CENA DELOVNE URE

Odgovor Napisal/-a avtoklemencic.si » 08 Maj 2013, 21:29

Pozdravljeni!
Umikam temo, ker sploh ni nobenega odziva. Zanimivo.
Lep pozdrav.
Nazadnje spremenil avtoklemencic.si, dne 07 Jun 2013, 23:00, skupaj popravljeno 1 krat.
marija

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: CENA DELOVNE URE

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 08 Maj 2013, 22:27

Enostavno povednao, v prodajni ceni bi morali biti pokriti vsi dejanski stroški + dodana vrednost, torej pričakovan zaslužek v višini, ki je tržno priznana. Če se realni stroški pribljižajo tržno priznani, postajamo manj konkurenčni in posledično bo pričakovan rezultat okrog ničle. V kolkor dejanska cena preseže tržno veno proizvoda pa... Nikoli pa nisem tako nadrobno členil stroškov dela.

Vse je lahko precej relativno, kajti paziti moramo na fiksne stroške, torej na tiste, na katere obseg dela ne vpliva. Če več je enot, manjši je ta strošek na enoto proizvoda.

Kaj pa nadure? Kot strošek dela je to višja postavka.. kaj pa dejansko? Vzemimo le strošek amortizacije, če je ne izračunavamo po funkcionalni metodi. Stopnja je ocenjena za delo v višini 2088 ur letno.. torej, je v opravljenih nadurah ni.

Mogoče sem malce zašel. Kot oceno lahko uporabimo tudi nek podatek, do katerega ste prišli, a ocena bo kljub temu, po mojem, morala temeljiti na dejanskih stroških podjetja.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

avtoklemencic.si
Nov član
Nov član
Prispevkov: 14
Pridružen: 24 Jan 2008, 13:57

Re: CENA DELOVNE URE

Odgovor Napisal/-a avtoklemencic.si » 09 Maj 2013, 01:48

Oj.
Umikam temo, ker sploh ni nobenega odziva.
Lep pozdrav.
Nazadnje spremenil avtoklemencic.si, dne 07 Jun 2013, 23:08, skupaj popravljeno 3 krat.
marija

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: CENA DELOVNE URE

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 09 Maj 2013, 06:58

Sicer sem malce zašel iz teme... .
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori