javno spanje


helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

javno spanje

Odgovor Napisal/-a helena » 25 Jan 2006, 09:24

Mene pa zanima, kako to, da se javni sektor sploh ne oglaša. Ali vse vejo, ali spijo? :ssirok:

osnovnasola
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 87
Pridružen: 26 Maj 2004, 13:12

Odgovor Napisal/-a osnovnasola » 25 Jan 2006, 14:24

Javni sektor ima ogromno dela. Njihov zaključni račun mora biti oddan 28.2..
Poleg tega so računovodje v javnih sektorjih deklice za vse.

Lp

vikak
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 121
Pridružen: 27 Feb 2005, 21:30
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a vikak » 25 Jan 2006, 19:47

Se strinjam, se strinjam. Zdele se že spet začenja, da NE BOMO spali ali pa da bomo spali zelo slabo.

Vse možne bilance nas čakajo, pa raznorazna poročila, ...seveda poleg rednega dela.

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 25 Jan 2006, 20:56

Ja, je ogromno dela. Ampak čudim se, da vse obvladate in nič ne debatirate. Meni je veliko stvari nejasnih, pa ne upam niti začeti, ker se bojim, da ne bo nobenega pametnega rezultata, če ne bo nihče sodeloval.

Ne vem, kako jemljete na znanje zadnje razlage na seminarjih zveze, da v javnem sektorju računovodji ne smete dovoliti kupiti nobeno osnovno sredstvo brez vira (vas sploh kdo kaj vpraša - mene nihče, predstojnik gre in kupi, jaz pa dobim račun).
Naknadno bi naj potem zagotovili vir tako, da bi iz 760 prenesli na 980! Na 760 so samo namenska sredstva in računovodja jim nima pravice spremeniti namen! Ali se motim? :sjezen:
Iz sredstev amortizacije pa ne bi smeli kupiti novih OS! Zakaj? :sbolan:

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Odgovor Napisal/-a Evida » 27 Jan 2006, 07:42

Res je. Tudi mene trenutno najbolj "žrejo" osnovna sredstva. Do lani smo imeli z ustanoviteljem dogovor, da lahko presežna sredstva na materialnem delu porabimo za nakup OS (npr. računalnik). Zanimivo je, da če paziš na porabo (npr. elektrike, vode, goriva, čistil,...) ne moreš zato kupiti OS, ki ga potrebuješ a ti zanj nihče ne da denarja :sbolan: . Kako ostali usklajujete stanje z ustanoviteljem :?:
Evida

kvrcko
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 178
Pridružen: 31 Avg 2004, 07:46
Kraj: Slovenia

debata v javnem sektorju

Odgovor Napisal/-a kvrcko » 27 Jan 2006, 11:06

Helena, vi kar začnite postavljati vprašanja. Tako se začne. Drugače pa delujemo zelo lokalno - vprašaš kolegico iz sosednje šole ali vrtca,..
Ni pa slabo, da bi postale debate še bolj javne.


Na slišanje.

Lp
Tina

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 27 Jan 2006, 12:43

Tina, kaj mi pomaga vprašati, če mi nihče ne odgovori. Kako pa vi zagotovite vir za osnovno sredstvo, za katerega niste prejeli namenskih sredstev?

osnovnasola
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 87
Pridružen: 26 Maj 2004, 13:12

Odgovor Napisal/-a osnovnasola » 27 Jan 2006, 13:00

Po zaključenm računu, ustanovitelja obvestimo o nabavi osnovnih sredstev , ki so bila nabavljena iz sredstev tržne dejavnosti( na srečo tržimo). Ta osnovna sredstva vodimo kot da so last ustanovitelja.
Do danes ni bilo težav, celo revizorka je ugotovila, da dobro poslujemo in ni imela pripomb. Že v planu nabave, ki ga moramo poslati ustanovitelju v začetku leta ,je opredeljena približna ocena nabave iz vira tržne dejavnosti.

Lp

kvrcko
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 178
Pridružen: 31 Avg 2004, 07:46
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a kvrcko » 27 Jan 2006, 13:18

No, saj bo šlo.

Osnovna sredstva ki jih kupimo iz lastnih sredstev so tista iz presežka prihodkov nad odhodki in iz tržne dejavnosti. Vse pa je "last ustanovitelja". Pravzaprav nas ustanovitelji včasih prav prisilijo, da kupujemo iz lastnih sredstev /včasih celo iz sredstev, ki jih dobimo za mat. stroške/, ker nam če hočemo imeti napr. nove računalnike te omogočijo kupiti po sistemu financiranja 60 - 40 ali celo 50 : 50. Nič ne vprašajo kje bomo denar dobili. Zato pa konec leta ne poknjižim celotne amortizacije v breme ustanovitelja, ampak jo pustim v r. 4, Prav zaradi tega, ker nimam vira. Nikoli pa nisem 100% prepričana, da delam prav.

Prosila bi še za vaše mnenje.

Lp
Tina

osnovnasola
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 87
Pridružen: 26 Maj 2004, 13:12

Odgovor Napisal/-a osnovnasola » 27 Jan 2006, 13:30

Če so vsa nabavljena OS last ustanovitelja , tudi amortizacijo poknjižim v celoti v B 980, razen amortizacije OS ki jih vodim posebej na 9801, to pa so sredstva ministrstva računalniki 50:50 oz 60:40.

Lp

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 27 Jan 2006, 14:04

Hvala punce! Saj to sem hotela podebatirati z vami. Tina, tudi jaz za del novo nabavljenih osnovnih srestev, ki nimajo vira drugje, ne zmanjšam amortizacije, oziroma jo pokrijem v brem prihodkov v tem delu. In mislim, da je to bolj prav, kot če bi vzela za ta del na 760 in nesla na 980, kot učijo na seminarjih zveze ob tem pa ne povejo zakaj bi morali narediti tako. Me pa veseli, da slišim, da je tudi revizija, kot pravite - tržna dejavnost, bila s tem zadovoljna.

ihertl
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 01 Okt 2003, 08:37
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a ihertl » 31 Jan 2006, 14:54

Se mi zdi, da se na določena vprašanja sploh nihče ne odziva. Mene pa zanima nekaj. Smo šola.

Obračunati moram dežurstvo za šolo v naravi ( npr. 20 ur - po KP za zdravstvo-90 % od osnovne plače.
Prosim, še nismo imeli primera, od katere osnove se računa dežurstvo - osnovna plača je 3.600 - po napredovanju, cela plača pa 6.900.
Od katerega dela plače na računam dežurstvo ?

Pa še nekaj - vsake toliko časa se mi poraja vprašanje obračuna nadur?
Od katere osnove je pravilno da se računajo - od osnovne plače npr. 3.600 ali cele z dodatki. Ne gre za pedagoške nadure v dodatku pri plači, temveč za izplačilo dodatnih nadur.
Inge

Odgovori