PREMOŽENJSKA BILANCA


Odgovori
Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

PREMOŽENJSKA BILANCA

Odgovor Napisal/-a Evida » 08 Mar 2006, 09:15

Ste se že lotili premoženjske? :roll: Spet so spremenjeni obrazci in meni nekaj ni jasno. V Prilogo 1 (Premož. bilanca PU) vpišemo samo podatke za leto 2004. V obr. Podatki bilance stanja, bruto bilence in poslovnih knjig na dan 31.12.2005 pa vpisujemo stolpec C (Bilanca stanja) in stolpec D- Bruto bilanca. In to mi ni jasno. Kateri podatki so to??? :shock: :?: Upam, da je butasto vprašanje. :kladivo:
Zunaj pa tako lep, sončen dan....
Evida

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 08 Mar 2006, 09:33

Saj gre. V prvi stolpec vpišete podatke iz bilance stanja, v drugi iz bruto bilance, predvsem tam, kjer je potrebna analitika (recimo terjatve do različnih proračunskih uporabnikov ... nato se ti podatki sami prepišejo v premoženjsko bilanco in stvar štima, ko vam v navodilih piše napak 0 :spomezik:

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Odgovor Napisal/-a Evida » 09 Mar 2006, 08:40

Helena, jaz sem poseben primerek :kladivo: . Ne vidim namreč nobene razlike med bilanco stanja in bruto bilanco. Je to poseben obrazec, ki bi ga morala že kam oddati? :oops: Ali je to samo razčlenitev tistih postavk BS, ki so v stolpcu C združeni (npr. 14, 15, 24, 29,...).
Evida

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 09 Mar 2006, 10:08

Mislim, da so z bruto bilanco (zagotovo to ni obrazec, ki bi ga bilo kam treba pošiljati) mislili zaključni list, oziroma nek izpis, kjer so izpisani vsi konti za obravnavano leto po zaključnem stanju. Sama sem ugotovila, da pri meni (določen posredni proračunski uporabnik) pride v kolono C skupina kontov 14-terjatve v zbirnem seštevku(ostala polja so zatemnjena), v kolono D pa vpišem razčlenitev tega seštevka kontov 14(brez seštevka), razen terjatev v 14, ki se nanašajo na mojega ustanoviteja, te podatke vpišem v kolono E.

megy
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12 Jul 2004, 09:19

Odgovor Napisal/-a megy » 14 Mar 2006, 16:45

Sem na hitro nekaj pogledala obrazec in mi ni nič jasno. A niso podatki bilance stanja in bruto bilance enaki? Zakaj pa jih je potrebno dvakrat vnašati? Ali je potrebno tudi v stolpce E, F in G kaj vnašati?

Pa še ena težava. V kolono za predhodno leto ne morem vnašati zneskov. Mi napiše, da morajo biti v tisočih brez decimalk in tako vnesem pa ne gre. A tekoče leto pa se samo vpiše?

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Odgovor Napisal/-a Evida » 15 Mar 2006, 07:57

Meni je s helenino razlago uspelo nekaj sestaviti :ploska: . Hvala. Nisem pa še sigurna, da je vse O.K. :?: V premoženjski bilanci lahko vnašaš samo predhodno leto! Tekoče leto ti vnese samo, ko izpolniš drugi obrazec. Mi pa ni jasno še nekaj. :oops: Mi smo posredni proračunski uporabnik. Imamo odprte terjatve do občine, vrtca in ministrstva. Ali je pobot na 1. ravni samo z občino in vrtcem? Torej v stolpec E vpišem samo to terjatev? Ostalo se mi je avtomatsko preneslo v stolpec G. Kaj menite, sem na pravi poti? :?
Evida

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 15 Mar 2006, 08:01

Mislim, da ja. :P

megy
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12 Jul 2004, 09:19

Odgovor Napisal/-a megy » 17 Mar 2006, 07:48

Pri meni pa prideta bilanca stanja in BB povsem enako. Nimamo kreditov in ne posojil, tako, da nimamo tistih postavk, ki so v BB razčlenjeni. A je tako prav?
Še vedno pa ne morem vpisati predhodnega leta. Napiše mi: Navodilo zahteva, da so zneski vnešeni v tisočih brez desimalk. Jaz tako vnesem pa nič (preprosto vnesem število v tisočih brez kakršnih koli decimalk). Ima še kdo tak problem?

megy
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12 Jul 2004, 09:19

Odgovor Napisal/-a megy » 17 Mar 2006, 08:15

Pa še eno vprašanje. Ali se podatki avtomatsko vnesejo v obrazec za pobot (obrazec A in B) ali je potrebno še kaj vpisovati?

Evida
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 318
Pridružen: 23 Mar 2005, 10:31

Odgovor Napisal/-a Evida » 17 Mar 2006, 11:41

Predhodno leto vnašaš v prilogo 1. Meni ni delalo nobenih težav. V obrazec za pobot se podatki vpišejo sami - če jih seveda imaš. Pogojeni pa so z vnosom v stolpec E in F. Kaj pa se v ta stolpec vnaša pa... Iz primera, ki je v Iksu si ne pomagam kaj dosti.
Pa saj je še 14 dni, danes pa je petek.....
Evida

katpolona
Nov član
Nov član
Prispevkov: 27
Pridružen: 25 Maj 2005, 11:24

Odgovor Napisal/-a katpolona » 27 Mar 2006, 12:27

Tudi jaz vas prosim za mmenje in sicer imamo naslednje terjatve na kontu 14:
- terjatve do občine 553 tisoč
- terjatve do ZRSZ 634 tisoč
ter
- terjatve do države 5.012 tisoč

V koloni C imam ta seštevek 6.199 vpisan pod konto 14 (kratkoročne terjtave do uporabnikov enotnega kontnega načrta).
V koloni D imam ta znesek vpisan pod 14w (Ostale kratkorolčne terjatve do uporabnikov EKN).
V kolono E pa sem vpisala samo terjatve do države 5.012 tisoč, razlika se je prenesla v kolono G.

Smo javni zavod, naš ustanovitelj je Ministrstvo.

Tako sem naredila lani. A je to prav? :svprasaj:
Hvala, Polona. :

poppy--
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 317
Pridružen: 21 Mar 2005, 12:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a poppy-- » 20 Feb 2008, 22:08

Kje se nahaja program za vnos premoženjske bilance določenega uporabnika?
Kar bo pa bo.

Odgovori