podjemna pogodba


Odgovori
71GA
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Dec 2015, 21:58
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

podjemna pogodba

Odgovor Napisal/-a 71GA » 03 Dec 2015, 22:18

Pozdravljeni,

preko podjemne pogodbe želim zorganizirati dejavnost za udeležence javnega zavoda (šola). Pristojna oseba zavoda mi je rekla, da si svoj neto zaslužek lahko izračunam s kalkulatorjem za podjemne pogodbe tukaj:

https://www.racunovodja.com/Izracuni/20 ... mnaPogodba

Ker je kalkulator za podjemno pogodbo samo bruto in ne bruto bruto o katerem je govorila ta pristojna oseba, me zanima, kako si npr. izračunam svoj neto zaslužek v kolikor mi udeleženec moje dejavnosti plača 100€... Malo pomoči prosim. Je pa to moj prvi post tako da ne prehitro. Ali za šole velja kak posebni davek itd? Kaj vse moram upoštevati, da ne bom narobe izračunal?

Lep pozdrav.

71GA
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 Dec 2015, 21:58
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: podjemna pogodba

Odgovor Napisal/-a 71GA » 03 Dec 2015, 22:53

Ali sem prav naredil, da sem v polje "Bruto znesek za opravljeno delo" vstavil 100 in pritisnil izračun. Kar sem dobil kot rezultat v polju "Neto znesek za opravljeno delo" (72,73) ponovno vstavil v polje "Bruto znesek za opravljeno delo" in dobil sem svoje neto izplačilo 52,90.

To pomeni, da zaslužim 52,9% prvotno plačanega zneska. Bo tako prav? Ali je v šoli potrebno paziti še na kaj drugega?

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: podjemna pogodba

Odgovor Napisal/-a Nina » 28 Dec 2015, 13:19

Najprej: tale izračun velja, če ste polno zaposleni/upokojeni ipd.
Če ste brezposelni, zaposleni s krajšim delovnim časom ..., potem za vas velja tale izračun:
https://www.racunovodja.com/Izracuni/20 ... aPo18Clenu

Če prav razumem vaše vprašanje, ste dogovorjeni za skupni znesek, ki ga bo plačal naročnik, vas pa zanima, kakšen znesek boste prejeli?

Znesek, ki ga bo plačal naročnik, je prikazan v polju "Strošek izplačevalca", vi pa lahko ta znesek dobite z nekaj poskusi.

Tole pa zagotovo ni pravi postopek:
71GA napisal/-a:Ali sem prav naredil, da sem v polje "Bruto znesek za opravljeno delo" vstavil 100 in pritisnil izračun. Kar sem dobil kot rezultat v polju "Neto znesek za opravljeno delo" (72,73) ponovno vstavil v polje "Bruto znesek za opravljeno delo" in dobil sem svoje neto izplačilo 52,90.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Re: podjemna pogodba

Odgovor Napisal/-a vesnak » 28 Dec 2015, 22:51

če upokojenec dela občasna/začasna dela po podjemni pogodbi se odda REK2 , vrsta dohodka 1516

in po 1516 se prejemniku dohodka od bruta odtegne dohodnina in prispevek ZZ (6,36%)
pri obračunu dohodnine se priznajo normirani stroški v višini 10%

v breme delodajalca pa je dodaten strošek prispevek PIZ 8,85%, pošk.pri delu 4,63 € in dodatni davek 25% na bruto



če se motim, bi prosila za komentar,

hvala vam

hodaja
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 Feb 2017, 14:42

Re: podjemna pogodba

Odgovor Napisal/-a hodaja » 22 Feb 2017, 14:02

Smo javni zavod v SLO in smo za določeno delo sodelovali s hrvaškim državljanom-brezposelnim preko podjemne pogodbe. zanima me, kako pripravimo obračun podjemnega dela, so kakšne razlike pri obračunu in nakazilu ter pri DURS - Reki.

hvala

Odgovori