Plača strežnik dom starejših občanov


Odgovori
asatan
Nov član
Nov član
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Feb 2012, 17:17

Plača strežnik dom starejših občanov

Odgovor Napisal/-a asatan » 11 Avg 2018, 20:28

3 mesece sem zaposlen kot strežnik v domu starejših občanov za določen čas 6 mesecev, plačilni razred 13-bruto 705 eur. Zanima me ali mi je delodajalec že dolžan izplačati sorazmerni del regresa ( kakšna je višina regresa ?). Zanima me ali je prav da mi delodajalec izplača na račun minimalno plačo 638 eur neto + prevoz + malica ne glede na to da osnova ni tako visoka??? če mi tega ne nakaže na koga naj se obrnem !!

Zanima me še kdaj delodajalec izplača kilometrino in ne ceno mesečne karte tudi če imam zagotovljen avtobusni prevoz!!

asatan
Nov član
Nov član
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 Feb 2012, 17:17

Re: Plača strežnik dom starejših občanov

Odgovor Napisal/-a asatan » 13 Avg 2018, 19:57

prosim

TOLEDO
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 92
Pridružen: 07 Jun 2008, 23:22
Kraj: MARIBOR

Re: Plača strežnik dom starejših občanov

Odgovor Napisal/-a TOLEDO » 14 Avg 2018, 12:36

Regres vam pripada s pravico do dopusta, to ste dobili z dnem ko ste se zaposlili in sicer sorazmerni del za 6 mesecev (torej polovico regresa kot ga imate določenega v KP..ne vem kakšen je, mora pa biti najmanj minimalna plača, ne vem katera kolektivna pogodba vas pokriva ker sem iz gospodarstva in ne javnega sektorja). In ja...minimalno plačo morate dobiti če ste oddelali ves mesec (osnovno bruto plačo + dodatki (minulo delo, uspešnost) in razliko do minimalne plače (če osnovna in navedeni dodatki ne dosegajo minimalne) +malico in prevoz. Nadure se ne vštevajo v minimalno plačo.
Pazite pa, Zakon o dopolnitvi Zakona o minimalni plači (Uradni list RS, št. 92/2015) je iz minimalne plače izvzel še tri dodatke za delo v posebnih pogojih dela, ki izhajajo iz razporeditve delovnega časa, in sicer:
•dodatek za nočno delo,
•dodatek za delo v nedeljo ter
•dodatek za delo na praznike in dela proste dneve po zakonu,
kar se je začelo obračunavati za plačilo dela, opravljenega od 1. januarja 2016.

Povračilo prevoza na delo pa imate urejeno v KP.

Odgovori