licenca za računovodjo

Pogovor o raznih seminarjih, izobraževanjih, izpopolnjevanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Tajči3
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 475
Pridružen: 15 Apr 2005, 11:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tajči3 » 28 Jul 2005, 16:39

ja treba jih je izkoristiti maksimalno...uf...spet učenje...manj časa...upam, da nam bo šlo....sicer pa tu smo da si pomagamo:)

marinka
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 05 Mar 2003, 12:02
Kraj: Slovenia

VI.ST.

Odgovor Napisal/-a marinka » 05 Avg 2005, 11:04

BEREM VAŠE KOMENTARJE GLEDE ŠOLANJA IN ME RES MALO BEGA ZARADI TEGA KER SO POGOJI V RAČUNOVODSTVU ZAHTEVNEJŠI. SPLOH PRIPOMBA, DA OD LETA 2009 MORAŠ IMETI 6.ST.ZA OPRAVLJANJE RAČ.POSLOV. VERJETNO JE TO VSE ZARADI EU.
TOREJ STE SE VSI ODLOČILI ZA GEA ŠTUDIJ. JAZ SEM NA TEM NIVOJU, DA JE TUDI OD MENE MINILO SKORAJ POL STOLETJA ŠOLE - MALO MANJ.
GRESTE VSI NA GEA.
LEPO POZDRAVLJENI
MARINKA

Tajči3
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 475
Pridružen: 15 Apr 2005, 11:34
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tajči3 » 05 Avg 2005, 11:47

Hja če hočemo imeti višjo stopnjo izobrazbe, nam ne preostane nič drugega, kot da gremo dalje študirat.
Letos se bo prvič izvajal program Računovodja in zato bo še bolj zanimivo za vse. In še 6.stopnjo si pridobimo. Možnosti tega študija so na vseh večjih regijah. Jaz naprimer sem vpisana v Višjo strokovno šolo v MS.
Zdaj pa še uživajmo do oktobra...pol več ne bo toliko časa...
A gre kdo na isto šolo kot jaz?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 05 Avg 2005, 11:58

No, ne ravno za opravljanje, pač pa je pogoj 6. stopnja za pridobitev licence. Ta pa še zaenkrat ni pogoj.

Saj si bomo pomagali, a ne!?
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

račun
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Mar 2005, 12:22
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a račun » 05 Avg 2005, 13:33

Kako pa boš licenco lahko pridobil? Tudi kakšno šolanje ali preverjanje znanja?

Tinap
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 22 Sep 2005, 12:15

IZPIT ZA VODJO RAČUNOVODSKEGA SERVISA

Odgovor Napisal/-a Tinap » 22 Sep 2005, 13:50

A ima kdo izkušnje z opravljanjem tega izpita na GZS.
Zelo bi bila hvaležna za kakršnekoli informacije

jennya
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 Jan 2005, 12:03

3+2

Odgovor Napisal/-a jennya » 23 Sep 2005, 14:23

Vsem, ki ste me spraševali, kakšen je ta program - sledeče pojasnilo:

Klasični program 4-letni je ukinjen in je študij samo 3+2 ali 4+1 po Bolonjski deklaraciji. Ne vem, če druge fakultete imajo ta program. Če ima EPF Maribor (jaz sem se vpisala na EF Ljubljana), ali je še možen vpis? Osebno se bolj nagibam k praktičnem. Je pa že prvo leto usmeritev (jaz sem si izbrala računovodstvo in revizija), kaj več o takšnem študiju si priberite na spletni strani EF, tudi v IKS-u je obširnejši prispevek o tem (zadnji ali predzadnji).

Študentje, en lep pozdrav in počivajte do štarta. :lol:
nika

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Re: IZPIT ZA VODJO RAČUNOVODSKEGA SERVISA

Odgovor Napisal/-a ajnos » 26 Sep 2005, 12:11

Tinap napisal/-a:A ima kdo izkušnje z opravljanjem tega izpita na GZS.
Zelo bi bila hvaležna za kakršnekoli informacije
Sem šla junija (neuspešno), ampak sem morala poizkusiti, da sem v živo videla kako izgleda. Bom šla decembra še enkrat. Junija so eni delali še po starem programu, sama sem poizkusila po novem (nova zakonodaja), vendar so bile priprave tko na hitro, da je bilo premalo za uspeh.

Izpit je od 9-17 ure. Od 9-14 ure je praktična naloga (otvoritvena bilanca, poslovni dogodki), kjer narediš računovodske izkaze in obračun davka od dohodka PO. Potem je 1 ura odmor. Od 15-17 ure pa je teoretično preverjanje ( mislim da je bilo 180 vprašanj, deljenih na 5 sklopov).

Izpit je dejansko težak in zahteven, se ga pa da narediti. Zajema vsega po malem, kaj iz ustave, EU prava, računovodski kodeks, vsa zakonodaja, poslovno komuniciranje,...

Lp
A

Tinap
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 22 Sep 2005, 12:15

Odgovor Napisal/-a Tinap » 27 Sep 2005, 08:14

A si lahko pomagaš s kakšno literaturo?
Kakšna so teoretična vprašanja (zahtevajo kratke ali dolge odgovore). Kakšna so ključna vprašanja (brez odgovorov na njih ne opraviš izpita)?

Tinap
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 22 Sep 2005, 12:15

Odgovor Napisal/-a Tinap » 27 Sep 2005, 08:23

Kako pa ste se pripravljali na izpit? A so kje objavljena izpitna vprašanja?
Res bi bila hvaležna, če bi jih dobila!

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnos » 27 Sep 2005, 09:19

Obiskovala sem priprave za vodjo rač.servisa ( na eni od ustanov v LJ) in ker je letos prvič po novem programu, so bile priprave natrpane od januarja do junija. Poglejte po netu, oktobra se začne nov cikel priprav in traja do junija 06, kar je že bolj za dihat - tudi na osnovni strani Računovodja.com na desni med oglaševalci mislim da ponujajo te programe (cca 300 tisoč sit stanejo), izpit pa je 42 tisoč.
Vprašanja so vsa mogoča, po starem programu je obstajal katalog, po novem so ga ukinili. Nov program se reče, ker so tudi vsi zakoni novi.
Poglejte razpis za ta program in izpit na straneh GZS-ja, pa boste videli kaj je predmetnik in tudi literatura je navedena. V enem stavku ni da ni.

Tudi vprašanja so različna, za pravo npr. nam je predavatelj dal na voljo 150 vprašanj. Iz tega dobiš na izpitu verjetno največ 20 vprašanj. Literaturo imaš lahko zraven pri praktičnem delu, za tolažbo.

LP
A

Tinap
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 22 Sep 2005, 12:15

Odgovor Napisal/-a Tinap » 27 Sep 2005, 09:53

Najlepša hvala za vse informacije. Vendar vse to že vem. Ker sem diplomirala na smeri računovodstvo na EPF ne nameravam obiskovat predavanj, šla bom samo na izpit. Vsa predpisana literatura pa vsebuje med 4.000-5.000 strani. Pravkar jo zbiram.
Če se še spomniš kakšnih namigov in na čem je poudarek ti bom zelo hvaležna.

Najlepša hvala še enkrat!

Odgovori