licenca za računovodjo

Pogovor o raznih seminarjih, izobraževanjih, izpopolnjevanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Darija
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 61
Pridružen: 07 Apr 2003, 12:22
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a Darija » 08 Nov 2006, 19:08

Hvala lepa za vse informacije. Že dva dni se mučim z zbiranjem podatkov kje in kako naj opravim izpit za vodenje računovodskega servisa. Imam 10-letne izkušnje, nisem pa še nikoli uradno samostojno vodila računovodskega servisa. Seveda pa že nekaj let povsem samostojno vodim računovodstvo v moževem podjetju.

slava
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 712
Pridružen: 06 Okt 2005, 11:55
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a slava » 09 Nov 2006, 07:18

Pa še dve cvetki na to temo:
Pred leti sem ostala brez službe. Prijavila sem se na razpis v manjšem trgovskem podjetju, kjer so iskali poslovno sekretarko, ki bi naj znala vsa komercialna in računovodska dela do sestavljanja bilance. Poleg tega bi naj še občasno počistila poslovne prostore, pomagala pri razkladanju blaga itd. Plača pa bi bila min. OD. S tem, da so dobili vsi trgovci in šoferji več. Pa ne da koga podcenjujem - ampak jaz lahko grem danes za trgovski pult ali pa volan - pa naj oni opravljajo moje delo!?

Pa še druga: znanka - gostinka je odprla SP. Pogovor se je dotaknil teme računovodstva. Njeno mnenje: dveh plač pa ja ni problem izračunati, tašča (ki je bila računovodkinja) pa mi išče dober program, tako da bom vse sama delala.
:shock:
slava

SISONJA
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 25 Okt 2006, 18:14

Odgovor Napisal/-a SISONJA » 05 Mar 2007, 18:56

Mene pa res zanima kako je z licenco.
Ali kdo ve več o tem
lep pozdrav
Sonja

SISONJA
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 25 Okt 2006, 18:14

Odgovor Napisal/-a SISONJA » 05 Mar 2007, 19:07

mal sem mem udarla, saj je Že vse razloŽeno.
ampak jaz bi vseeno Šla licenco naredit, tudi če ni nujno.

Velike črke so bile samodejno zamenjane z malimi.
lep pozdrav
Sonja

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Mar 2007, 09:13

Popolnoma nič ne boste udarili mimo, če jo greste delat. Poleg papirja vam bo ostalo ogromno znanja, ki vam bo le koristilo. Nobena naložba v znanje ni nesmiselna. Pa veliko uspeha vam želim! :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1568
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 20 Feb 2009, 11:52

A ima kdo opravljeno licenco za računovodjo pri GZS??? Zanima me postopek pri tem, predvsem izpiti itd... Če je kdo to opravljal, prosim, naj se oglasi.

lp
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

K-zeko
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 352
Pridružen: 06 Nov 2004, 14:02
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a K-zeko » 20 Feb 2009, 14:05

Če jaz prav razumem, še vedno ni kakšne obvezne licence za opravljanje računovodskih storitev,ne?

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1568
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 20 Feb 2009, 14:06

Ne, ni še obvezna, obstaja pa preko GZS. In to me zanima....
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

MajaLeto
Nov član
Nov član
Prispevkov: 11
Pridružen: 29 Avg 2008, 12:50

Odgovor Napisal/-a MajaLeto » 08 Apr 2009, 20:58

mene pa zanima, če je tu kdo, ki licenco že ima. za diplomsko potrebujem snov o vodenju računovodskega servisa in me zanima, kaj so o tej temi povedali na izobraževanju za vodjo računovodstva. za vsako informacijo se najlepše zahvaljujem. :spomezik:
Udri brigu na veselje!

spelcek
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 14 Jan 2013, 13:57

Re: licenca za računovodjo

Odgovor Napisal/-a spelcek » 16 Jan 2013, 07:33

Dan dan! Sicer je tema že starejšega datuma, a danes mi je spet postala aktualna....kolegica je omenila,da naj bi morali licenco pridobiti vsi ne glede na stopnjo šole? Ve kdo kaj več o tem?

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Re: licenca za računovodjo

Odgovor Napisal/-a ajnos » 16 Jan 2013, 09:33

Jaz sem pred novim letom spraševala ljudi, ki so blizu GZS in Združenju rač servisov, kaj je sedaj s temi izpiti, saj je Seznam oseb, ki so opravili izpit po programu usposabljanja za vodenje računovodskega servisa nazadnje posodobljen 09/2008 in vsebuje 207 oseb. Kolegica me je strašila, da po novem letu ne bo možno odpreti rač servisa brez licence. Program za pridobitev naziva »Strokovni vodja računovodskega servisa« se sploh ne izvaja, niti ni razpisanih izpitnih rokov. Če pa pogledate pogoje za pristop k izpitu je letos še možno izpit opravljati s 6. stopnjo izobrazbe in 10 let izkušenj v računovodstvu, naslednje leto pa bo za pristop k izpitu potrebna 7. stopnja in manj delovnih izkušenj. Program NPK ima isti katalog znanja in če sem tega opravila, res ne vem zakaj po 15 letih računovodstva ne bi mogla it še na ta izpit,če nimam 7. stopnje. Čist adijo.

Pa še link
http://www.gzs.si/slo/panoge/zbornica_r ... ga_servisa_

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: licenca za računovodjo

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Jan 2013, 09:42

Mimogrede; koliko računovodskih servisov bi še obsajalo, če bi morali imeti vsi izpolnjene te pogoje? Mnobi smo si pridobili izobrazbo drugje, šesto, sedmo stopnjo, druge programe? Konkurenca je res huda...
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori