Hitrejši začetek učenja

Pogovor o raznih seminarjih, izobraževanjih, izpopolnjevanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Mlincek
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 Avg 2007, 14:55

Hitrejši začetek učenja

Odgovor Napisal/-a Mlincek » 25 Avg 2007, 19:35

Rad bi pridobil najprej osnovna, potem pa napredna znanja v računovodstvu, predvsem glavno knjigo. Ne za to, da bi kdaj postal računovodja, pač pa zato, da bi dobro razumel vse v zvezi z računovodstvom in se lažje pogovarjal z računovodji o razvoju.
V podjetju imajo računovodske programe od podjetja ***** in se poizkušam učiti preko njih, a manjkajo mi osnove, ne znam dobro programa, skratka težave.
Prosim za nasvet, kam se obrnit za dodatna znanja. Kasneje, ko bi teorijo že bolje obvladal imam namen iti tudi v prakso, vendar do takrat ne morem moriti firminih računovodjev. Ali bi bil kdo pripravljen me podučiti o teh stvareh oz. ali obstaja kakšna online "praktična" literatura, mogoče kdo obvlada ***** programe in se učiva direktno na njih?

Prosim za pomoč.

sirtaki
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 30 Maj 2006, 20:46

Odgovor Napisal/-a sirtaki » 26 Avg 2007, 17:20

Živjo,

poznati osnove računovodstva postaja danes že kar nekoliko obvezno za vse, ki tako ali drugače pripravljajo podatke za računovodstvo ali informacije iz računovodstva uporabljajo za nadaljne obdelave.
Predlagam vam, da poiščete kakšen osnovni tečaj računovodstva (veliko jih organizirajo ljudske univerze po vsej Sloveniji, pa tudi druge izobraževalne ustanove). Tako se boste skozi teorijo in vaje seznanili s tistimi najbolj osnovnimi načeli, ki veljajo že od zgodnjih začetkov računovodstva.
Nadaljevalni tečaj pa vas bo usmeril v to, kako danes poteka računovodstvo (zakonodaja, predpisi, smernice...). Malo pobrskajte po spletni strani Zveze računovodij, finančnikov in revizorjev, kjer lahko najdete veliko uporabnega gradiva.
Ko boste poznali računovodstvo ''na papirju'', se boste lahko začeli ukvarjati s programom. Dobre programerske hiše imajo tečaje za uporabo njihovih programov, zato bi vam v tej fazi kakšen tak tečaj prišel prav.

Upam, da vam bodo moji nasveti prišli prav. Srečno!

Odgovori