potrebujem nasvet/pomoč

Pogovor o raznih seminarjih, izobraževanjih, izpopolnjevanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
TAMARAA
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Jan 2008, 08:48

potrebujem nasvet/pomoč

Odgovor Napisal/-a TAMARAA » 27 Mar 2008, 07:50

Pozdravljeni!

Potrebujem en nasvet,pomoč. Imam namreč s.p., do zdaj mi je račune vodila ena znanka, zdaj mi račune vodi en računovodski servis,kateri mi računa ogromne količine za nič. Ne me razumet narobe, ampak trenutno sem na porodniškem dopustu in za ta čas, da nimam nič se mi to zdi ogromno.
Preden sem šla v porodniško sem eni računovodkinji malce pomagala pri papirjih (npr.ddv seštet, popisat potne stroške, delat dnevnice, potne naloge za prevoznike), vem da to ni nič, ampak rada bi sama sprobala, da bi si vodila račune, sploh zdaj ko nimam nič, ker nisem niti davčni zavezanec,niti nimam plač. Nekaj malega bi se rada še naućila preden grem na izobraževanje. Zato me zanima, če je kdo takšen, ki bi mi povedal kako začeti in tako, da bi mu lahko za prvo 1x na mesec (ali na 2 meseca) pokazala če sploh prav delam.
Prosim vas za vaš nasvet!
lp

fiser
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 315
Pridružen: 24 Maj 2006, 10:41
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fiser » 27 Mar 2008, 08:53

Enostavno ostaneš brez besed. Profesionalno se ukvarjamo z računovodstvom preko 30 let. Tako kot mnogi drugi, ugotavljamo, da se
tega dela loti vsak, ki nima niti ustrezne izobrazbe, niti izkušenj na tem področju.
"(npr.ddv seštet, popisat potne stroške, delat dnevnice, potne naloge za prevoznike)"
Računovodstvo kot tako je zelo širok pojem. Če znaš napisati račun ali potni nalog, še ne pomeni, da si računovodja. Tudi ni delo računovodja samo golo evidentiranje podatkov ampak je to kompleksno znanje računovodskih standardov, davčnih predpisov, predpisov iz področja delovne zakonodaje itd.
Takšno znanje pač ima določeno ceno, ki pa jih ne more komentirati nihče, ki se ne ukvarja s to stroko.
Upamo, da bodo čimprej uredili, da bo moral imeti vsak, ki se bo ukvarjal s to dejavnostjo, državno licenco. Tako bo tudi konec teh komentarjev, kako je to delo predrago. Obstajaja pa tudi Računovodska tarifa, ki je bila sprejeta pri GZ Slovenije - v njih so določena dela in cene teh storitev.
Ali ste se že kdaj vprašali, kakšno tarifo ima šele banka, ki nam za eno nakazilo - eno položnico zaračuna tudi 2,30€.
LP.
"Drag nasvet ni nujno dober, čeprav je plačljiv"

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1571
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 27 Mar 2008, 09:21

Po 10 letih trdega dela v računovodstvu še vedno ugotavljam, da mi marsikaj manjka. Imam višjo šolo, se udeležujem seminarjev , tečajev, berem , spremljam...ampak sem še vedno dostikrat v dvomih. Zato se obračam na izkušene računovodje, na vse na tem forumu in sem zelo hvaležna za vsak odgovor in informacijo, ki jo dobim. Od vseh vas, ki imate 30 letne izkušnje ali več.
Verjamem, da ste ogorčeni, kadar prebrete kaj takšnega, ko se nekateri sami lotijo računovodstva, pa v bistvu, kot ste napisali, znajo izstavit račun, seštet potne naloge...itd..
Vendar ! Če se spomnite tudi vsi vaših začetkov..vsi ste začeli na začetku..sama diploma ali kakšrnakoli visoka ali višja izobrazba ni iz vas naredila dobrega in cenjenega računovodja. To je naredila praksa..izkušnje...30 letne.
Zato se vedno, kadar pištete o tem, v smislu "joj, kdo se vse loti računovodstva" zamislim in vprašam..ali nihče ne more postati več dober računovodja..z leti..s prakso, če začne iz nič..ali ste lahko priznani računovodje sami vi, ki imate 30 letne izkušnje...Zakaj ste ogorčeni, kadar hočejo nekateri iz nič postati nekdo.

Prosim, ne tega mojega pisanja vzeti kot slabonamerno...Cenim vas in vse ostale, ki ste nekaj naredili v življenju...in cenim sebe, ker to želim še narediti. In ko bom jaz morda nekoč tako daleč kot vi, bom z veseljem delila znanje in izkušnje s tistimi, ki bodo začenjali in mislili, da znajo dosti ali pa vse.
Zato se še enkrat zahvaljujem vsem ,ki ste mi pomagali, svetovali in odgovarjali na moja včasih neumna vprašanja, ki so vam samoumevna. Hvala Slovan, Starči, Mirkec, MG in seveda vsi ostali...Moje spoštovanje!
Zelo dobro je, kadar je človek preprosto samo človek...ne pa računovodja.

Lep pozdrav vsem!
Nazadnje spremenil mansu1, dne 27 Mar 2008, 09:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

fiser
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 315
Pridružen: 24 Maj 2006, 10:41
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fiser » 27 Mar 2008, 09:34

Strinjamo se z vami, niti ne trdimo, da ne moreš postati iz nič nekaj. Vsekakor velja korajža in da narediš vse, da dosežeš cilj. Torej tudi, da se izobražuješ itd.
Naše ogorčenje je predvsem na podcenjevanje tega dela. Mislim, da imate tudi vi svojo ceno za trdo delo, kot pravite.
Tudi mi pomagamo z nasveti, torej nismo samo računovodje, kdo pa je to sploh lahko?
Lep dan!
"Drag nasvet ni nujno dober, čeprav je plačljiv"

Janika
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 117
Pridružen: 12 Avg 2004, 12:05
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a Janika » 27 Mar 2008, 09:47

Žal pa opažam, da si računovodski servisi sami znižujejo ceno in posledica tega je preveč strank in s tem so za nakatere samo knjigovodje, za druge pa vse to kar so predhodniki navedli. Se pa ne strinjam s tistimi, ki prisegajo samo na formalno izobrazba, tu so tudi izkušnje in tekoče spremljanje sprememb.
To je seveda moje skromno mnjenje.
Janika

TAMARAA
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 29 Jan 2008, 08:48

re:

Odgovor Napisal/-a TAMARAA » 27 Mar 2008, 13:07

Pozdravljeni!

Z mojim vprašanjem nisem nameravala nikogar v njegovem delu pocenjevati,ampak tako kot ste nekateri že omenili, pri vsakem delu se začne z nič. Tudi vsi preostali, ki ste zdaj uspešni računovodji ste začeli z golega nič in ste z delom in izkušnjami prišli tako daleč kot ste danes, jaz sem v mojem poslu tudi pričela z nič, do zdaj pa sem si tudi nekaj malega ustvarila. Ker pa sem človek ki rad strmi, k novim ciljem sem upala, da bom lahko si še tu pridobila nekaj znanja in izkušenj.

Odgovori