Delodajalec bo plačal delavcu izobraževanje

Pogovor o raznih seminarjih, izobraževanjih, izpopolnjevanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
februar
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 58
Pridružen: 27 Avg 2008, 21:07

Delodajalec bo plačal delavcu izobraževanje

Odgovor Napisal/-a februar » 22 Jan 2009, 14:36

Pozdravljeni,
z delodajalcem se dogovarjava, da mi bo plačal šolanje (visokošolski študij, VI. stopnja, 2 leti). Sestavil bo pogodbo o izobraževanju, pa me zanima, če kdo to pogodbo pozna, na kaj je treba biti pozoren, kaj lahko od mene zahteva oz. kakšne pogoje mi lahko postavi (ugodne, neugodne)?
Vsaka informacija je v veliko pomoč preden podpišem.

Hvala.

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 22 Jan 2009, 16:48

Tukaj je lahko kup stvari:
- lahko od vas zahteva, da boste v zameno ostali po končanem šolanju še določen čas pri njemu v službi, sicer vrnete šolnino,
- fino bi bilo da se zmenite v tej pogodbi, da vas po končanem šolanju prerazporedi na ustrezno delovno mesto,
- verjetno bo dal noter določila, da vrnete šolnino, če po vaši krivdi ne zaključite šolanja,
-- pa še kaj bi se našlo. Mogoče še kdo drug kaj pove...
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

februar
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 58
Pridružen: 27 Avg 2008, 21:07

Odgovor Napisal/-a februar » 22 Jan 2009, 18:04

V tej smeri tudi jaz razmišljam.
Šolanje bom uspešno končala, ker je to tudi moj osebni interes. Zanima me, koliko časa lahko zahteva, da delam v njegovem podjetju,če šolanje traja 2 leti? Ali me lahko izsiljuje z nižjo plačo, ker mi plača šolanje?

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 22 Jan 2009, 20:36

Z nižjo plačo po mojem ne more izsiljevati, kar se tiče časa pa je njegova odločitev. Recimo od mene je zahteval dvakratni čas, kot je trajalo šolanje. Se pravi, če je šolanje trajalo dve leti, potem sem po zaključku šolanja morala ostati še 4 leta. Mislim da je to zgornja razumska meja, seveda pa je njegova odločitev.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

februar
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 58
Pridružen: 27 Avg 2008, 21:07

Odgovor Napisal/-a februar » 22 Jan 2009, 21:31

Kaj pa dela in naloge?
Po končanem šolanju bom imela naziv dipl. ekonomist ( modul računovodja).
Si lahko izmišljuje kakšne zahteve na tem področju dela?

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 23 Jan 2009, 06:46

Vsekakor vam lahko naloži bolj zahtevna dela in naloge, kar je smiselno, saj se šolate z nekim namenom. Seveda pa temu primerno sledi večja plača.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Gohar
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 11 Dec 2014, 10:03

Re: Delodajalec bo plačal delavcu izobraževanje

Odgovor Napisal/-a Gohar » 11 Dec 2014, 10:06

To je zelo lepo objavili hvala .... !!!
Johni

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Delodajalec bo plačal delavcu izobraževanje

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 11 Dec 2014, 10:52

Če prav vem, je tudi pogoj davčno priznanega stroška štipendiranja ta, da bo izobraževanje tudi v prid podjetju, torej, da vas izobražuje zaradi lastnih potreb po tem kadru. Dobolj je želja (pogodba), saj je velikokrat dejanska zaposlitev odvinsa od trga. Vse pogoje boste verjetno zapisali v pogodbi.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Delodajalec bo plačal delavcu izobraževanje

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 11 Dec 2014, 10:52

Vsekakor, je pa znanje, izobrazba in diploma nekaj, kar vam ne more nihče vzeti. :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori