PREIZKUŠENI RAČUNOVODJA

Pogovor o raznih seminarjih, izobraževanjih, izpopolnjevanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
alijana
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 136
Pridružen: 26 Jul 2005, 16:49

PREIZKUŠENI RAČUNOVODJA

Odgovor Napisal/-a alijana » 25 Jul 2012, 13:36

Pozdravljeni. Po izobrazbi sem univ.dipl.ekon. Razmišljam o poglabljanju znanja in nadaljnjem študiju. Znanje bi rada poglobila in delno obnovila. To pa zato, ker vodim računovodstvo, za s.p., bolj enostavne zadeve. Pa tudi na porodniški sem bila in se vračam nazaj, kar se tiče kariere. Me pa zanima dragi obiskovalci foruma, kaj priporočate za to, da se v bistvu komplet zadeva obnovi, predvsem mislim tukaj na davčno bilanco, zaključni račun... Naj še vprašam takole, tisti ki ste se odločili za licenco preizkušen računovodja oz. računovodkinja, ali je bilo težko narediti izpite ali normalno nekje tako kot na dodiplomskem študiju na ekonomski fakulteti? Vnaprej vam hvala za vaša mnenja. Prijazen pozdrav. Alijana.
Alijana

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: PREIZKUŠENI RAČUNOVODJA

Odgovor Napisal/-a meurs » 30 Jul 2012, 09:47

Izpiti so kar zahtevni, predvsem zaradi samega obsega gradiva. najobsežnejši je izpit iz MRSP. Meni osebno se je zdelo izobraževanje nadgradnja obstoječega znanja, vendar si le s primerno podlago temu sledila in sodeloval v predavanjih. Poslovanja s.p. nismo "jemali". Bilo je pa veliko prevzemov, pripojitev, konsolidaije....

lutalica100
Nov član
Nov član
Prispevkov: 25
Pridružen: 03 Jan 2013, 19:14

Re: PREIZKUŠENI RAČUNOVODJA

Odgovor Napisal/-a lutalica100 » 16 Feb 2013, 13:57

ne razumem kakšne so prednosti, če imaš licenco - preizkušeni računovodja ??

ali se na katerem delovnem mesu zahteva da imaš licenco preizkušeni računovodja ??

npr. za zasedbo delovnega mesta je pogoj univerzitetna izobrazba: izpolnjuješ ta pogoj + smer na študiju računovodstvo in revizija

ali je v teh primerih za vodenje računovodstva pogoj da si preizkušeni računovodja, npr. v večji gospodarski družbi ali v javnem sektorju?

ali to izobraževanje za izkušenega računovodjo služi bolj tistemu, ki ima srednjo šolo

vsake razlage bom vesela

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: PREIZKUŠENI RAČUNOVODJA

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 18 Feb 2013, 08:17

Prvenstveno, vsaj po mojem, je vsako izobrževanje pridobivanje znanja in razumevanja računovodstva. Lahko je tudi prednost pri zaposlitvi in "dodana" vrednost vsakega raččunovodje in boljša "samopodoba" računovodskega servisa.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

meurs
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 862
Pridružen: 13 Jun 2011, 13:03

Re: PREIZKUŠENI RAČUNOVODJA

Odgovor Napisal/-a meurs » 18 Feb 2013, 10:04

S srednjo šolo ne moreš pridobiti te licence. Nekatera podjetja zahtevajo tudi to licence, predvsem velika in/ali mednarodna podjetja.

Izvleček iz kodeksa računovodij:

3. Načela obnašanja računovodje
3.1 Strokovnost in odgovornost
3.1.1 Računovodja se zaveda, da je pri srednjih in velikih organizacijah ter računovodskih
servisih potrebna najmanj njegova visokošolska izobrazba, pri drugih pa najmanj višja,
ter da so najuglednejši računovodje posebej preizkušeni in registrirani.

Tanja007
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Jul 2013, 08:34

Re: PREIZKUŠENI RAČUNOVODJA

Odgovor Napisal/-a Tanja007 » 01 Jul 2013, 15:38

Pozdravljeni,

zanima me, če ste mogoče kdaj delali v računovodskem programu ***? Lp

Odgovori