Izobraževanje računovodij v javnem sektorju

Pogovor o raznih seminarjih, izobraževanjih, izpopolnjevanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

karo
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 05 Sep 2005, 20:55
Kraj: štajerska

Odgovor Napisal/-a karo » 15 Sep 2005, 08:53

Meni se pa pri vsem tem zdi neumno tudi to, da šteje stopnja, pa sploh ni važno, katere smeri, izkušnje in znanje pa ne.... Se mi zdi, da gre predvsem za financiranje izoraževalnih in podobnih ustanov.
Lep dan!

franklin
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Feb 2006, 13:04

Odgovor Napisal/-a franklin » 09 Mar 2006, 14:38

Pozdravljeni vsi..

zanima me, če že kdo kaj ve o študiju CIPFA za leto 2006..sem poslal mejl na cef in mi nič ne odgovarjajo..

se boste kaj prijavili zdaj, ko je treba baje plačati 3.000 Eur?

hvala za odgovor..

poppy--
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 317
Pridružen: 21 Mar 2005, 12:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a poppy-- » 26 Jul 2008, 14:21

Glede na tako visoko vpisnino (vsaka fakulteta ima nižjo), bi morala biti plača računovodje bajno visoka. Saj smo vendar ekonomisti in prvo kot prvo preračunat stroške in koristi ter v koliko letih se osebi, ki financira tak študij šolnina povrne, in nastopi začetek zbiranja denarcev za osebno potrošnjo.

Samo glede na to, da gre plača računovodje v javnem sektorju, le navzdol, nevem koliko bo takih, da se odločijo za to šolanje.

Sicer pa osel gre le enkrat na led. Mislim, da vsi skupaj delajo norca iz nas.
:roll:

Spoštovana gospa Urška Fon Satler,
pravkar sem prebrala strategijo vlade, na področju funkcije računovodstva in sicer cilj 2. Kot v pravljici. Veste, je kar nekaj računovodij v javnih zavodih z univerzitetno in visoko strokovno šolo, ampak v kolikor vemo se jim izobrazba ne prizna. Kako naj se prijavim na izobraževanje, če mi pa nobeden ne daje garancije, da bomo lahko ustrezno izobrazbo vnovčila? Ni poceni veste. In še ob realni situaciji, ko vidimo, da mesto računovodje v javnem sektorju postaja vedno bolj razvrednoteno.
Kar bo pa bo.

RADIO
Nov član
Nov član
Prispevkov: 29
Pridružen: 13 Avg 2007, 11:53

Odgovor Napisal/-a RADIO » 28 Jul 2008, 15:30

ga. Urške na Centru za razvoj f. več ni. (kam je šla - ne vem), je pa sedaj že vsem jasno, da so to izobraževanje forsirali, da bi porabili evropski denar, delovna mesta za tako usposobljene ljudi (npr. univ.izobrazba ali visokostrok.+ preisk.računovodja javnega sektorja)pa niso realizirana. Vsi, ki smo to izobraževanje končali, smo zelo razočarani, saj MF ni spravilo skozi sprememnjenega zakona o javnih financah, kjer je že sedaj v 92.čl. določen preiskušen računovodja javnega s., vendar ne kot obveza. Tudi v katalogu delovnih mest po ZSPJS je delovno mesto navedeno, vendar še ni aktivno (gre od svetovalca, višjega svetovalca do podsekretarja). Po novem ZJF bo to izobraževanje obveznost, vendar samo za tiste, ki imajo manj kot 20 (25) let delovne dobe in prehodno obdobje bo 7 let. Dovolj, da si izobrazbo pridobiš. Je pa šolanje zelo zahtevno in moraš vanj vložiti ogromno osebnega angažiranja, saj ni predavanj kot na fakulteti. (npr. podiplomski).
lp R.

poppy--
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 317
Pridružen: 21 Mar 2005, 12:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a poppy-- » 28 Jul 2008, 15:45

Zahtevnost zame ni problem. Ker če si postavim nek cilj, potem tistega tudi izpeljem. Hočem samo, da ne bom nasedla na prazne obljube! Najbolj grdo je, če te ima kdo za norca po tako veliko vloženem denarju in času, ki ga prebiješ za knjigami.

Kdaj pa bo izobraževanje obveza? In za koga?
Kar bo pa bo.

Odgovori