Izobraževanje na Slovenskem inštitutu za revizijo

Pogovor o raznih seminarjih, izobraževanjih, izpopolnjevanjih

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
odinka
Nov član
Nov član
Prispevkov: 23
Pridružen: 01 Jun 2005, 09:29

Izobraževanje na Slovenskem inštitutu za revizijo

Odgovor Napisal/-a odinka » 15 Jul 2005, 12:08

Pozdravljeni!

Ali je kdo študiral in dokončal študij na tem inštitutu? Kakšne so izkušnje in kvaliteta predavanj?
Zanimajo me programi za računovodja in revizorja.



Hvala za odgovore!


lp, Odinka

pikiica
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 59
Pridružen: 04 Mar 2005, 11:56

Odgovor Napisal/-a pikiica » 15 Jul 2005, 12:45

To pa tudi mene zelo zanima.
LP, Pika Poka

dulem
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 140
Pridružen: 30 Jun 2005, 08:52
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a dulem » 15 Jul 2005, 14:54

tudi mene.
Slika
LP,

pink
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 12 Sep 2005, 20:43

Odgovor Napisal/-a pink » 24 Okt 2005, 20:51

Pri nas opravlja revizijo xx revizorska hiša, med njimi je tudi revizor, kateri se izobražuje na inštitutu za revizorja, vam povem, če bo on naredil tale študij, potem vem koliko je ura, saj nima blage o rtevidiranju

cilj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 Okt 2005, 07:46
Kraj: LJUBLJANA

izobraževanje na SIR

Odgovor Napisal/-a cilj » 11 Nov 2005, 15:38

Izobraževanje na Slovenskem inštitutu za revizijo za licenco računovodje je kar zajeten zalogaj študija. Lahko ga po težavnosti primerjam z študijem na ekonomski fakulteti, kjer sem že pred mnogimi leti končala prvo stopnjo. Pogoj za vpis je med drugim tudi višja izobrazba. Sam program študija dobite na internetnih straneh Slovenskega inštituta za revizijo. Mislim, da je enajst izpitov in zaključna naloga, ki mora obsegati 60 strani avtoskega dela - v tej fazi sem trenutno jaz.

Skratka študij o katerem nebi smelo biti dvoma glede priznavanja usposobljenosti! - čeprav ga GZS nikjer ne omenja. Vendar tisti, ki smo v to vložili veliko truda, ne bomo tiho in so že sproženi postopki na SIR.

Za več informacij pa se mi oglasite.

Lep pozdrav in pogumno. Tončka

Raina
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 74
Pridružen: 18 Okt 2005, 09:08

Odgovor Napisal/-a Raina » 12 Nov 2005, 14:58

Nekaj izkušenj v zvezi s tem.

Posamezni predmeti in predavanja zelo kvalitetni in ti poskušajo razširiti obzorja - razumeti logiko; posamezni predmeti pa so tudi mimo...

Težina izpitov:
ko jih "enkrat pogruntaš" gre. Bolj kot težino vprašanj se mi je osebno zdelo težje obvladati čas - izpiti so lahko obširni, časa za pisanje pa malo.
Roki za izpit pa večinoma takrat, ko so časovne konice tudi pri delu v službi. Posledica tega je vzporedna pridobitev - naučiš se organizirati samega sebe.

Slabost:
ko dokončaš in če se vpišeš v register, obstaja za podaljšanje kakršnih koli licenc sistem zbiranja točk na seminarjih. Povečini so točkovani le seminarji v ogranizaicji SIRa, pa se zadeva vseeno spreminja.

M55
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Okt 2003, 15:23

preizkušeni računovodja

Odgovor Napisal/-a M55 » 12 Dec 2005, 08:58

g.Tončka za vas bi imela eno zelo veliko prošnjo.
Pišete da obiskujete izobraževanje za preizkušenega računovodjo, če sem prav razumela. Tudi sama sem se odločila da bom opravila to izobraževanje. Vpisala bi se rada naslednje šolsko leto . Ker je zraven službe verjetno zelo težko redno študirat, sem želela že sedaj zvedet katero literaturo je potrebno predelat. Pisala sem na inštitut, kjer mi je gospa prijazno odgovorila, da imam vse pogoje in se lahko vpišem naslednje študijsko leto, vendar je literatura dostopna samo vpisanim študentom na posebnem zaprtem portalu, dostopnem z uporabniškim imenum in geslom, ki ga dobijo študentje pri vpisu.

Bila bi vam štrašno hvaležna če bi mi lahko mogoče napisali katere knjige in katerih avtorjev je potrebno predelat za opravljanje izpitov.
Če ima mogoče še kdo kakšne informacije v zvezi z izobraževanjem za preizkušenega računovodjo vas lepo lepo prosim naj mi sporoči na E-mail: ana.le@siol.net

lp
Ana

linela
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Jun 2021, 16:38

Re: Izobraževanje na Slovenskem inštitutu za revizijo

Odgovor Napisal/-a linela » 25 Jun 2021, 17:12

Pozdravljeni,
pišem vsem bodočim študentom, ki intenzivno razmišljajo o študiju na Slovenskem inštitutu za revizijo, smer pooblaščeni ocenjevalec vrednosti podjetij, da pred vpisom preberejo naslednje.
Na študij sem se vpisala pred 4 leti v upanju, da sem za razliko od Ekonomske fakultete v Ljubljani, končno našla specializiran študij, ki mi bo v pomoč pri delu v podjetju, kjer sem zaposlena. Vendar pa se je izkazalo, da sem se motila. Sicer, ko prebereš predmetnik zveni zelo optimistično, vendar pa se na koncu, ko mora posameznik izdelati zaključno nalogo izkaže koliko si od študija sploh odnesel. Jaz osebno zagovora 3x nisem naredila in sedaj bi morala vzeti novo podjetje za ocenjevanje in začeti od začetka. Uvodoma pri vpisu mora posameznik izpolniti izkušnje v zvezi z delom, ki ga je opravljal, vendar pa če posameznik ne dela v podjetju, kjer se ocenjevanja vršijo nima nobene možnosti za zaključek študija. Kot prvo mora pridobiti podatke za metodo vrednotenja, ki je zahtevana v zaključni nalogi iz zelo dragih baz podatkov, ki jih imajo naročena le podjetja, ki se s tem ukvarjajo do tega, da uspe dobiti podjetje, ki mu bo razkrili vse podatke, ne samo javno objavljene in do tega, da te na zagovoru sprašujejo o vsaki številki, ki je bil vhodni podatek za izračun ocene vrednosti. Ogromno mojih sošolcev je zvedelo to veliko prepozno, meni je to povedala sošolka enkrat po opravljenih izpitih slučajno, ko sva se srečali v mestu. Jaz sem bila že na koncu izdelave prve zaključne naloge. Ona je bila zelo pridna, celo delala je v podjetju, kjer je ocenjevala in v času študija menjala zaposlitev in mi je rekla, da se ne misli niti lotiti zaključne naloge, ker te komisija nikakor ne spusti naprej. Mene so celo spraševali zadeve, ki jih nismo obravnavali in so mi sedaj povedali, da jih bodo vključili v program študija. Verjemite mi res žalostno, študij je drag, licenca velja samo v Sloveniji, za vsak padec - ponovni zagovor plačaš še dodatnih cca 1.000 eur. Jaz pravim, da je to lobi in le redke spustijo in zelo dobro razmislite ali se boste tega res lotili. Meni je šel čas, živci in na koncu tudi denar in če bi dobila oz. prebrala takšen nasvet pred vpisom se tega sigurno ne bi lotila. Če želi kdo še kakšne informacije mu z veseljem povem in svetujem.

linela
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Jun 2021, 16:38

Re: Izobraževanje na Slovenskem inštitutu za revizijo

Odgovor Napisal/-a linela » 25 Jun 2021, 17:13

Pozdravljeni,
pišem vsem bodočim študentom, ki intenzivno razmišljajo o študiju na Slovenskem inštitutu za revizijo, smer pooblaščeni ocenjevalec vrednosti podjetij, da pred vpisom preberejo naslednje.
Na študij sem se vpisala pred 4 leti v upanju, da sem za razliko od Ekonomske fakultete v Ljubljani, končno našla specializiran študij, ki mi bo v pomoč pri delu v podjetju, kjer sem zaposlena. Vendar pa se je izkazalo, da sem se motila. Sicer, ko prebereš predmetnik zveni zelo optimistično, vendar pa se na koncu, ko mora posameznik izdelati zaključno nalogo izkaže koliko si od študija sploh odnesel. Jaz osebno zagovora 3x nisem naredila in sedaj bi morala vzeti novo podjetje za ocenjevanje in začeti od začetka. Uvodoma pri vpisu mora posameznik izpolniti izkušnje v zvezi z delom, ki ga je opravljal, vendar pa če posameznik ne dela v podjetju, kjer se ocenjevanja vršijo nima nobene možnosti za zaključek študija. Kot prvo mora pridobiti podatke za metodo vrednotenja, ki je zahtevana v zaključni nalogi iz zelo dragih baz podatkov, ki jih imajo naročena le podjetja, ki se s tem ukvarjajo do tega, da uspe dobiti podjetje, ki mu bo razkrili vse podatke, ne samo javno objavljene in do tega, da te na zagovoru sprašujejo o vsaki številki, ki je bil vhodni podatek za izračun ocene vrednosti. Ogromno mojih sošolcev je zvedelo to veliko prepozno, meni je to povedala sošolka enkrat po opravljenih izpitih slučajno, ko sva se srečali v mestu. Jaz sem bila že na koncu izdelave prve zaključne naloge. Ona je bila zelo pridna, celo delala je v podjetju, kjer je ocenjevala in v času študija menjala zaposlitev in mi je rekla, da se ne misli niti lotiti zaključne naloge, ker te komisija nikakor ne spusti naprej. Mene so celo spraševali zadeve, ki jih nismo obravnavali in so mi sedaj povedali, da jih bodo vključili v program študija. Verjemite mi res žalostno, študij je drag, licenca velja samo v Sloveniji, za vsak padec - ponovni zagovor plačaš še dodatnih cca 1.000 eur. Jaz pravim, da je to lobi in le redke spustijo in zelo dobro razmislite ali se boste tega res lotili. Meni je šel čas, živci in na koncu tudi denar in če bi dobila oz. prebrala takšen nasvet pred vpisom se tega sigurno ne bi lotila. Če želi kdo še kakšne informacije mu z veseljem povem in svetujem.

Odgovori