NUJNO - izstavitev računa podjetju v tujini (Delo opravljeno na nepremičnini v Slo. - račun podjetju iz Italije)


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

NUJNO - izstavitev računa podjetju v tujini (Delo opravljeno na nepremičnini v Slo. - račun podjetju iz Italije)

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 09 Okt 2020, 08:23

Pozdravljeni,

nujno rabim informacijo glede računa za v tujino.

S stranko smo se dogovorili za montažo klime v Sloveniji. Z avansom naj bi bili uvedeni v delo.

Stranka nam je nakazala delni avans iz TRR Italijanskega podjetje. Vem, da je možno izdati račun tujim državljanom, če je bilo delo izvedeno v Sloveniji (tudi če mi nismo registrirani za DDV v Italiji). Kako pa to poteka za podjetja? Imajo ista pravilo in kako je z DDV-jem v takih primerih?
Podjetje je ustanovljeno kot (società a responsabilità limitata semplificata - d.o.o. - so davčni zavezanci). Normalno bi pri tem zaračunala obrnjeno davčno obveznost a ker stranka nima slovenske ID za DDV to ni mogoče.


Hvala in l.p.
Sara

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Re: NUJNO - izstavitev računa podjetju v tujini (Delo opravljeno na nepremičnini v Slo. - račun podjetju iz Italije)

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 19 Okt 2020, 11:06

Pozdravljeni,

sem klicala na davčno in so mi obrazložili, da se račun podjetju izstavi normalno z 22% DDV.

l.p.
Sara

gely-mo
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 27 Okt 2020, 10:33

Re: NUJNO - izstavitev računa podjetju v tujini (Delo opravljeno na nepremičnini v Slo. - račun podjetju iz Italije)

Odgovor Napisal/-a gely-mo » 27 Okt 2020, 11:14

Storitve v zvezi z nepremičninami veljajo za opravljene v državi, kjer nepremičnina stoji. Kraj obdavčitve se določa po kraju nepremičnine, na kateri se storitve opravljajo.

Odgovori