DAVČNA NAPOVED


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Gost

DAVČNA NAPOVED

Odgovor Napisal/-a Gost » 25 Feb 2004, 07:42

Zanima me naslednje pri davčni napovedi s.p.
S.p. ima samo popoldansko obrt in plačuj pavšalni zdravstveni prispevek v višini cca 500 sit ter neki prispevek cca 1.400 sit, v katero rubriko ga vpišem v obrazec za davek iz dohodka dejavnosti in ali ga lahko upoštevam kot strošek. Pri zavezancu, ki mu je to osnovna dejavnost upoštevam vse prispevke in plačo, za tega pa nisem sigurna.
Hvala in lep pozdrav
Lilijana

gradbeništvo
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 581
Pridružen: 31 Jul 2003, 10:32
Kraj: Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a gradbeništvo » 25 Feb 2004, 08:51

PAVŠALNI PRISPEVKI SO ZZ 610,00 PREJ 565,00 IN ZA PIZ 4.910,00 VPIŠEŠ JIH POD ŠT. 20 PRISP. ZA SOCIAL. VARNOST ZASEBNIKA

Lidija

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost » 25 Feb 2004, 09:06

Najlepša hvala za pomoč.
Vprašala bi še, če je kdo kupil knjigo, ki je na noljo na tem portalu DVOSTAVNO KNJIGOVODSTVO ZA ZASEBNIKE, je dobra se je spača kupiti.

Prosim pa še to. bilanco, ko jo bom oddala za s.p. in d.o.o. na AJPES - ali moram to predhodno plačati, ali pošljejo račun ali kako imajo to v navadi. Prejšnje leto še nisem imela takih primerov.

RAZMIŠLJAM, da bi odprtla dopolnilno dejavnost,(sedaj sem še redno zaposlena, vendar ne vem koliko časa) ali moram plačevati samo PIZ in zdravseno zavarovanje to je cca 5.000 sit mesečno skupaj, ali me dobo udarili še z kakim drugim stroškom


Hvala in lep pozdrav
Lilijana

natasa2
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 319
Pridružen: 16 Dec 2003, 07:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a natasa2 » 25 Feb 2004, 09:49

Priročnik je v redu, bistvo je predlog kontnega plana za zasebnike (4 mestni konti)in zgledi knjiženj. V primerjavi s podobnimi priročniki je cena primerna, vsebina pa tudi. Seveda pa je vse odvisno od tega, kaj potrebujete.
AJPES letos pošilja obvestila s priloženimi položnicami, plačati pa je potrebno do 31.3. (isti rok kot oddaja).
Stroški dopolnilne so res cca 5.500 sit, ne pozabite na članarino OZ ali GZS. Akontacija dohodnine pa se itak poračuna. Seveda je dopolnilna dejavnost možna samo dokler ste zaposlena, po tem jo boste morala spremeniti v redno.

Lep pozdrav
Nataša

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost » 25 Feb 2004, 09:52

Nataša, najlepša hvala. Vendar me še zanima, ker je moja stranka, ki ima s.p. začel poslovati šele v letu 2003 (sredi leta) ali mu bo ajpes vseeno poslal to.
ALI MORA S.P. z popoldansko dejavnostjo, karkoli vnesti od tega še v obrazec za dohodnino.

Pozdrav


Lilijana

natasa2
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 319
Pridružen: 16 Dec 2003, 07:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a natasa2 » 25 Feb 2004, 10:02

Ajpes je obvestila že pošiljal. Meni se je že zgodilo, da je stranka obvestilo vrgla v smeti in me potem prepričevala da ga sploh ni dobila. Obvestilo je v bistvu enako kot lani, navedeni so roki, pogledate si lahko tudi spletno stran Ajpesa. Vplačilni račun in sklic pa vam lahko sporočim, če ga boste potrebovali.
V dohodnini vsi s.p. obkrožijo št. 31 in vpišejo samo znesek akontacije po odločbi dursa. Durs potem, ko pregleda Davčno napoved, sam vnese podatke o dobičku (neto plači) v dohodnino.

Lp
Nataša

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost » 25 Feb 2004, 10:40

Res je, sem preverila, da se obkroži 31, vendar me zanima, kdaj dobim podatek od davčne, da lahko vnesem akontacijo davka. Bodo to poslali do 31.3., ko je potrebno oddati davčno napoved oz. dohodnino.
Bi prosila za TRR in sklic ter znesek, koliko je za s.p. javna objava na disketah.

PA ŠE TO: MOJA STRANKA IMA TELEFON NA ZASEBNO IME NA NA S.P. ALI TA RAČUN LAHKO UVELJAVLJA MED STROŠKE ALI NE.
- ALI MORAM VNESTI V NAPOVED DAKA IZ DEJAVNOSTI TUDI STANJE NA TRR ALI TO NI POTREBNO

pozdrav
Lilijana

Gordana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 416
Pridružen: 02 Jun 2003, 17:35
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Gordana » 25 Feb 2004, 10:54

Glede pripročnika- jaz sem ga kupila, ampak nisem ravno navdušena.
Če že imate IKS 6/2003, kjer je podobna vsebina, vam priročnik ni
nujen. Vkolikor pa ste začetnik in se še lovite, pa je zelo dobrodošel.To je samo moje mjenje, ampak verjetno se boste morali
prepričati sami.

Gordana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 416
Pridružen: 02 Jun 2003, 17:35
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Gordana » 25 Feb 2004, 10:56

<font color="navy">Stanje TRR se vpisuje v Bilanco stanja, v napoved (zadnja stran) pa samo promet oz. prilivi v letu 2003. Glede računa za telefon, jaz bi
ga vnesla, razen če je iz vsebine računa očitno razvidno, da se strošek ne nanaša na dejavnost. LP, G.</font id="navy">

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost » 25 Feb 2004, 12:49

Gordana, nisem te čisto razumela.
Na zadnjo stran dohodinske napovedi, ali na zadnjo stran napovedi davka iz dejavnosti.
Prosim, če mi še enkrat pojasniš
Pozdrav
!
Lilijana

natasa2
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 319
Pridružen: 16 Dec 2003, 07:26
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a natasa2 » 25 Feb 2004, 14:45

Ajpes Javna objava letnih poročil,
račun 01100-6000000314
model 11
sklic 7600003-xxxxxxxx, kjer je xxxxxxxx davčna številka.
Cena objave v elektronski obliki za s.p. je 2.400, na papirju pa 3.600 za poenotene obrazce.
Letni promet na TRR vpišete na zadnjo stran Napovedi za odmero davka..., stanje pa na popisni list št. 10 in seveda v bilanco stanja.

Odločbo o akontaciji davka pošilja davčna v februarju za tekoče leto, torej feb 2003 so pošiljali odločbe, po katerih vpišete znesek akontacij v dohodnino ki jo je potrebno oddati 31.3. 2004

Nataša

natalijacer
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 21 Feb 2004, 16:46
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a natalijacer » 25 Feb 2004, 17:27

meni je inšpektor pri pregledu papirjel SVETOVAL, da vržem račun za telefon, ki se ne glasi ....s.p. VEN.
sama sem si dala na telekomu kasneje spremeniti naslov. Plačala sem 8000 sit za spremembo in me več ne skrbi, kako bo pri naslednji kontroli!!!
natalija

Odgovori