prekinitev članstva v območni zbornici


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zalaaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 24 Jun 2006, 19:12
Kraj: ljubljana
Kontakt:

prekinitev članstva v območni zbornici

Odgovor Napisal/-a zalaaa » 04 Feb 2007, 09:54

Pozdravljeni. delam v racunovod.servisu. stranka s.p. zavezanec za ddv me sprasuje zakaj mora sploh placevati clanarino obrtni zbornici.. da on tako ali tako nic nima od njih. vse podatke, ki jih potrebuje dobi pri nas. Ali je mozno, da se odjavi in ne placuje vec clanarine..zdaj tako ali tako na dom dobivajo racune od zbornice. Ali je res da mora vsak s.p. placevati clanarino, ker ima pc obrt in je zato dolzan placevati clanarino? :?

hvala lepa vsem za odgovor..lep dan. :D
Zivljenje je lepo! :)

vita11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 607
Pridružen: 03 Feb 2005, 05:41
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a vita11 » 04 Feb 2007, 15:59

Članarina obrtni zbornici je po zakonu obvezna, kar pomeni, da jo mora plačevati. Tako je pač to.

larasamo
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 184
Pridružen: 18 Sep 2006, 12:44
Kraj: mislinja

Odgovor Napisal/-a larasamo » 04 Feb 2007, 16:57

Rodovedna sem, zakaj so se potem tako izpisovali iz Gospodarske zbornice. A je vseeno kje si včlanjen?
Sonja

vita11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 607
Pridružen: 03 Feb 2005, 05:41
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a vita11 » 04 Feb 2007, 17:04

Iz GZS so oz. smo se izpisovali zato, ker je vlada (in dz) spremenil zakon o GZS, po katerem članstvo ni več obvezno, pač pa temelji na prostovoljni bazi.
Obrtna zbornica se je opredelila za obvezno članstvo še naprej, vlada pa temu tudi ne nasprotuje in zakona ni spremenila. Kolikor vem, ga tudi ne namerava.
To pa, ali moraš biti član obrtne zbornice, pa je odvisno od dejavnosti, s katero se ukvarjaš. Natančneje pa ne vem, ker mi imamo druge dejavnosti in nismo obvezni biti v obrtni zbornici. Najboljše je vprašat na območno obrtno zbornico, za koga je obvezno.

zalaaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 24 Jun 2006, 19:12
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zalaaa » 04 Feb 2007, 17:33

hvala lepa vsem za odgovor :D :lol:
Zivljenje je lepo! :)

Odgovori