Team building


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
andrejp
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 117
Pridružen: 13 Sep 2004, 12:57
Kraj: Slovenia

Team building

Odgovor Napisal/-a andrejp » 28 Avg 2007, 08:24

Pozdravljeni,

zanima me Vaše mnenje o priznanosti stroškov za team-building za celo podjetje, ki bi se odvijal na barki in jadrnicah čez vikend. Obdelali bi plan do konca leta in za prihodnje leto. Glede na to, da je to službeno "obvezna" stvar moramo najbrž izplačati tudi dnevnice?

Hvala za mnenja,
LP,
Andrej

katrijn
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1131
Pridružen: 05 Avg 2004, 09:28
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a katrijn » 28 Avg 2007, 11:42

Dnevnice se izplačajo samo do razlike med celo dnevnico in zagotovljenimi obroki, ter potni stroški prihoda na barko. Ne bi imela nič proti če bi tudi mi imeli takšno delovno obveznost.

andrejp
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 117
Pridružen: 13 Sep 2004, 12:57
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a andrejp » 28 Avg 2007, 11:48

Hvala za odgovor, kaj si pa mislite o davčni priznanosti teh stroškov in odbitku DDV? Namreč na podlagi tega se predvideva precejšen dvig produktivnosti podjetja in s tem dobiček. Hvala in lp,
Andrej

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 28 Avg 2007, 12:07

Team building je, kolikor je meni znano, način izobraževanja za zmagovanje na poslovnem trgu. Podjetja se odločajo za različne načine usposabljanja, motiviranja in nagrajevanja sodelavcev. Nekatera podjetja želijo doseči večjo produktivnost in večjo tekmovalnost sodelavcev med konkurenco. Kolikor mi je znano, je cilj ustvariti najboljšo ekipo, spodbuditi njihovo tekmovalnost, analizirati pravilne odločitve in napake, vendar to na drugačen način kot na delovnem mestu. Eni se odločajo za programe preživetja, drugi za izlete, tretji najemajo strokovnjake, ki jim pripravijo te tečaje. Pri vas naj bi bilo to jadranje; menim, da naj bi bil cilj team buildinga doseči, da ekipa deluje močno, celovito in učinkovito, prej kot planiranje. To lahko počnete tudi v pisarni…..Tisti, ki imajo tudi praktične izkušnje na to temo, bodo povedali, ali vse skupaj knjižijo na izobraževanje ali je to boniteta zaposlenim, verjetno pa je, kot pri vsem drugem, vse skupaj le predmet zagovarjanja; boljši ko imaš interni akt, kjer to opredeliš kot način izobraževanja, bolj ko lahko upravičiš vse skupaj, ceneje (davčno) prideš skozi. Seveda pa je vse skupaj težje zagovarjati, če je to enkraten dogodek, ali če tega ne opredeliš z akti; kaj hitro namreč lahko kdo ugotovi, da gre zgolj za plačevanje privatnih počitnic na službene stroške. V tem primeru je, po mojem, bolje obračunati boniteto, je manjši greh.

andrejp
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 117
Pridružen: 13 Sep 2004, 12:57
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a andrejp » 28 Avg 2007, 12:37

Najlepša hvala za izčrpen in poučen odgovor. Mi bomo poknjižili na izobraževanje, saj je predvsem v interesu podjetja, da se dogodka udeleži večina zaposlenih, saj smo letos v fazi, kot ste rekli, ustvarjanja močnega, konkurenčnega teama in to že prinaša precej boljše prodajne rezultate. Boniteta bi zaposlene odvrnila od udeležbe tega dogodka.

Še enkrat najlepša hvala za pomoč,
LP, Andrej

yanna1
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 84
Pridružen: 14 Jun 2005, 09:30

Odgovor Napisal/-a yanna1 » 02 Sep 2007, 14:59

Pri nas teambuilding stroške knjižimo na davčno nepriznane odhodke. Iz preprostega razloga, ker se po mojem mnenju težje interpretira kot izobraževanje zaposlenih, prej bi rekla, da je to neke vrste svetovanje zunanje osebe managerjem podjetja, o lastnostih njihovih zaposlencev in kako le-te uporabiti v prid podjetja za boljšo učinkovitost posameznikov ter njihovega medsebojnega sodelovanja. Spet po drugi plati, je veliko vprašanje, kako bi davčni inšpektorji interpretirali tak dogodek. Spet osebno menim, da je to še zmeraj malo drugačne vrste zabava, v prejšnjem sistemu imenovana sindikalka :).

Definitivno se pa ne bi strinjala, da bi to lahko bila boniteta zaposlenim, saj je, žal, to službena obveznost in običajno izven delovnega časa ter še povrh sobota in ponekod še nedelja. Zame je vikend čas počitka in čas, ki ga človek prebije s svojimi družinami, prijatelji, itd in je skrajno nefer, da delodajalci zahtevajo od zaposlencev, da jim ta čas daruje. Se mi zdi 5 dni v tednu povsem dovolj. Namreč, kolikor vem, je običajna praksa takšna, da se za takšne dogodke ne daje dnevnic in prevoznih stroškov. Če boste v vašem podjetju to naredili, pa kapo dol.

Iz naštetega menim, da se zadeva interpretira podobno kot npr. novoletna zabava s to razliko, da je teambuilding načeloma obvezen. Seveda, morda se pa motim.
Lep pozdrav

Odgovori