rek 2 in delo študentov


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Nebivedla
Nov član
Nov član
Prispevkov: 13
Pridružen: 03 Jun 2007, 18:45

rek 2 in delo študentov

Odgovor Napisal/-a Nebivedla » 03 Sep 2007, 09:08

Pozdravljeni, spodnji teks sem prekopirala iz spretne strani nekega ŠS.

Zanima me, kako je z plačilom prispevka 2,91 eur, če študenta zaposlimo za tri dni in če Š.s. ne obračuna tega prispevka? Ali ga moramo mi potem obvezno plačati in oddati obrazec REK-2?

Hvala za pomoč!


ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE

Po Zakonu o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju ste podjetja zavezanci za obvezno zdravstveno zavarovanje za ljudi, ki delajo pri vas preko študentskega servisa. Opraviti morate prijavo na ZZZS (obrazec M1-2/B) in plačati preko DURS-a (obrazec REK 2) pavšalni prispevek v znesku 2,91 EUR (velja od 1.1.2007) za vsako napotnico.
NEZGODNO ZAVAROVANJE

Po Zakonu o pokojninskem in invalidskem zavarovanju smo študentski servisi zavezanci za obvezno pokojninsko zavarovanje. Trenutno plačilo znaša 7,32 EUR (1.1.2007) in se plačuje pavšalno letno za vsakega, ki opravlja delo. Mi opravimo potrebno prijavo na ZZZS in plačamo prispevek. Za to vrsto zavarovanja so naši člani, ki naročijo napotnico pred pričetkom dela upravičeni do odškodnine v primeru poškodbe na poti na in z dela, ki pozroči invalidnost ali smrt.

navor
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 181
Pridružen: 26 Mar 2005, 08:21

Odgovor Napisal/-a navor » 04 Sep 2007, 13:00

Najbolje je, da se zmenite kar s Študentskim servisom, da poravnajo oni in vi plačate samo njim. Mi prakticiramo vedno tako.
LP

Nebivedla
Nov član
Nov član
Prispevkov: 13
Pridružen: 03 Jun 2007, 18:45

Odgovor Napisal/-a Nebivedla » 04 Sep 2007, 14:37

Za naprej se strinjam.
Kako pa naj popravimo za nazaj?

Lp!

navor
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 181
Pridružen: 26 Mar 2005, 08:21

Odgovor Napisal/-a navor » 05 Sep 2007, 07:52

Tudi za nazaj je najbolje, da vprašate na Študentski servis, ker mislim, da opravijo vse oni razen tistih 2,91 eura. Jaz sem se zmenila z njimi, da so mi tudi za nazaj oni poravnali tistih 2,91 eura. Vprašajte

LP

Odgovori