Telekomunikacije-betamax


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
irma73
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 67
Pridružen: 20 Jun 2008, 12:29
Kraj: Velenje

Telekomunikacije-betamax

Odgovor Napisal/-a irma73 » 20 Jun 2008, 13:13

Pozdravljeni,
spet ena nova članica s problemi pri knjiženju DDV-ja.
V našem podjetju plačamo nemškemu davčnemu zavezancu preko spleta s kreditno kartico, storitve telefonije in sicer za klice iz Slovenije v tujino.
Tujec nam zaračuna še 19% mwst. Ali gre to v knjigo prejetih računov,
ali se dela samoobdavčitev, ali sploh ne gre v DDV knjigo.
Vnaprej hvala za pomoč!

TOLEDO
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 92
Pridružen: 07 Jun 2008, 23:22
Kraj: MARIBOR

Odgovor Napisal/-a TOLEDO » 20 Jun 2008, 13:35

Pozdrav,
enak primer imamo mi, gre za storitev tujca (29.člen ZDDV-1) in ste dolžni opraviti samoobdavčitev. Vpisi v DDV-O (neto nabava polje 31, obračunani ddv polje 26 in odbitek ddv polje 41).
Malo me preseneča da dobite račun-meni ga moja stranka nikoli ne da (zaradi tega ddv-ja ne odbijam, ker vse kar imam, je bančni obračun za Visa kartico. Hvala vam za to informacijo.), ker pravi da ga ne dobi...zato sem zdaj v dilemi če sama prav naredim, ker očitno obračunam ddv na vrednost z nemškim ddv (pravite, da dobite račun z obračunanim ddv).

Bee
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 805
Pridružen: 03 Avg 2007, 12:30
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Bee » 21 Jun 2008, 12:35

jaz menim, da tak račun sploh ne gre v obračun DDVja (ne opraviš samoobdavčitve), saj storitev ni predmet našega ZDDV, ampak je obdavčena v tujini - Nemčija.

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Odgovor Napisal/-a febo » 21 Jun 2008, 21:52

Telekomunikacijske storitve so na podlagi 29. čl. ZDDV-1 obdavčene pri prejemniku storitve. To pomeni da opravite samoobdavčitev.Tujec bi Vam moral izstaviti račun brez davka. Zato morate posredovati svojo ID in zahtevati račun brez davka.Preverite svoj podatke v nastavitvah programa.
Za Toledo : Betamax oz. voip doscount je internetna telefonija in ko polnite račun preko kreditne kartice, dobite tudi račun. Ne vem kako ste do sedaj derlali samoobdavčitev, če niste imeli verodostojne listine (samo plačilo ). To pomeni da tudi knjiženi strošek ne morete dokazovati in v primeru davčne kontrole zna priti do problemov. Glede računa, lahko ga sami natisnete.

LP :sklovn: :sklovn: :sklovn:

Odgovori