Stroški vinjet


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Stroški vinjet

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 03 Jul 2008, 09:52

Ali kdo med vami prebira vestnik Plače in kadri od *****? Namreč, v njem je bilo objavljeno mnenje ene gospe, da se nakup vinjete, tudi če jo kupiš za lastno prevozno sredstvo, prizna kot strošek in se delavcu povrne in je davčni odhodek, če je delavec moral vinjeto kupiti ravno zaradi te službene poti. Po drugi strani pa berem mnenje MJU o povračilih stroškov vinjete javnim uslužbenecem, ki govori, da se strošek vinjete ne povrne, ker vinjeta pripada na avtomobil tako kot recimo zelena karta in zimske gume. Kaj mislite o tem? Ali obstaja tudi kakšno uradno tolmačenje DURS-a o stroških vinjet? Sama še ga nisem zasledila.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

MARJETICAVA
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 561
Pridružen: 04 Apr 2005, 11:50

Odgovor Napisal/-a MARJETICAVA » 03 Jul 2008, 11:11

Jaz tudi čakam kakšno pojasnilo s strani DURS-a. Slišala sem za razlago neke davčne inšpektorice, da lahko vinjeto upoštevaš v stroških tudi če je avto v privatni lastnini, vendar jaz v to rahlo dvomim. Poleg tega mi pa stranke nosijo račun za vinjeto brez naziva firme z izgovorom, saj tudi pri cestninskih listkih ni bil potreben naziv. Jaz se s tem ne strinjam. Ker je vse skupaj še nejasno, bom račune za vinjete knjižila, v kolikor pa se bo izkazalo, da niso priznan strošek, ga pač ne bom upoštevala. Kaj meni te ostali?

RETIM
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 52
Pridružen: 24 Okt 2006, 14:35

Odgovor Napisal/-a RETIM » 03 Jul 2008, 12:29

Mi bomo vinjeto knjižili med stroške v kolikor bo račun pravilno napisan na ID številko zavezanca.
Zanima me bolj drugo. Do sedaj smo upravičenost službene poti dokazovali tudi s tem, da smo imeli na potnem nalogu pripete listke plačane cestnine.
Kako bomo dokazovali upravičenost potnega naloga po novem.
Ali ste zasledili slučajno kakšna navodila dursa?

lp

taglavni
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 219
Pridružen: 12 Mar 2005, 18:36

Odgovor Napisal/-a taglavni » 03 Jul 2008, 21:48

Vinjeta je privatna zadeva (kot bencin in registacija v kateri je tudi uporabnina za ceste). Ne morete obesiti strošek na firmo, potem se bo pa uporabljala v privatne namene. To je isto kot bi hoteli nekomu kriti stroške pri registraciji za privaten avtomobil. Poleg tega pa 35 EUR ni astonomski strošek zaradi katerega se v zadnjem času toliko piše in govori. Dejstvo je samo, da bodo podjetja in tudi posamezniki ogromno prihranili zaradi uvedbe vinjet.

slava
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 712
Pridružen: 06 Okt 2005, 11:55
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a slava » 04 Jul 2008, 09:47

Pravkar sem prebrala mnenje v reviji *******:
"Če gre zaposleni v Maribor s svojim lastnim prevoznim sredstvom in prinese račun za polletno vinjeto, ste mu jo upravičeni izplačati, v kolikor je bila le ta kupljena po napotitvi zaposlenega na službeno pot.
Menim, da je v tem primeru davčno priznani strošek."
slava

taglavni
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 219
Pridružen: 12 Mar 2005, 18:36

Odgovor Napisal/-a taglavni » 04 Jul 2008, 10:00

Počakajte na mnenje DURS. Samo to šteje. Mnenje revij je kot debatni krožek.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 04 Jul 2008, 10:18

Včasih se tudi na mnenje DURS-a ne moremo zanesti, ker je tudi to le "mnenje" (tako pravijo nekateri :spomezik: ).
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori