ddpo - popravki


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

ddpo - popravki

Odgovor Napisal/-a pamps » 11 Feb 2009, 17:16

Nepridobitna organizacija je po oddaji izkazov za leto 2007 pogodbeno dogovorila financiranje, ki se nanaša na obdobje dec 07 – nov 08 – prva dvanajstina se nanaša na dec 07.
Ker je za l.2008 to pridobitni prihodek (za l.2007 je bil nepridobitni), ga moramo gotovo vključiti v ddpo kot povečanje davčne osnove zaradi popravkov.
Bi lahko za isti znesek tudi zmanjšali davčno osnovo zaradi popravkov, glede na to, da bi znesek lani bil izločen iz obdavčitve, če bi bila pogodba sklenjena pravočasno in bi ga lahko vključili v izkaze?
Verjetno ne, kaj menite?

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 12 Feb 2009, 10:16

In če razmišljam drugače: če bi v l.2007 pravočasno vedeli za ta dogodek, bi bil vključen v davčni obračun in obravnavan kot nepridobitni prihodek glede na pravilnik, ki je veljal za preteklo leto.
In ker v l.2008 popravljamo zamujeno iz l.2007, veljajo za ta prihodek enaki predpisi, ki so veljali za l.2007, ne glede na to, da je to za l.2008 obdavčljivi prihodek.
Sledi, da tega zneska sploh ne vključim v davčni obračun, saj zakon pri popravkih iz preteklih let govori le o obdavčljivih prihodkih.

Lahko kdo razmišlja skupaj z mano?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Feb 2009, 10:39

Jaz bi dododek kljub temu popravil, čeprav ga ne bi vključil v davčni obračun.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 12 Feb 2009, 10:48

Poslovno sem dohodek upoštevala, dilemo imam pri ddpo. Pravzaprav sem ves čas vedela za ta dogodek, vendar sem bila prepričana, da to ni problem. Šele sedaj, ko moramo oddati izkaze, sem v dvomih zaradi različnih mnenj, ki sem jih slišala.
Sama sem bila ves čas prepričana, da je to (lahko bi bil tudi pozabljen) dogodek iz preteklega leta in deli usodo zakonodaje, ki je veljala tedaj, sedaj pa so mi zasadili zrno dvoma......

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 12 Feb 2009, 11:15

Moje razmišljanje je tako: popravljate dogodek iz leta 2007, torej tudi davčni obračun tistega obdobja ki po takratni zakonodaji ni vplival na davčno bilanco. Torej, vsaj po mojem, davka ne bi upopšteval.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 12 Feb 2009, 11:35

Hvala. Tako sem že storila in ne bom popravljala, razen če se do prihodnjega tedna, ko moram oddati izkaze, ne izkaže drugače. Do danes sem dobila precej več mnenj v to smer, kot v nasprotno.

Odgovori